روابط عمومی استانداری گیلان
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸

استاندار گيلان در ديدار مديرعامل شركت بازآفريني شهري : بافت هاي فرسوده گيلان عاملي براي جذب سرمايه گذاران است
 
گيلان امروز- استاندار گيلان بازآفريني شهري را پيوند خوبي ميان بخش فرهنگي، سرمايه گذاران و مردم دانست و گفت: مشكلات متنوع بافت هاي فرسوده استان از جمله تمركز جمعيت به ويژه در رشت ، با برنامه ريزي صحيح و كاهش وابستگي به منابع دولتي رفع شود.

ارسلان زارع عصر چهارشنبه در ديدار سيد محمد پژمان مديرعامل شركت بازآفريني شهري، فعال شدن ستاد بازآفريني شهري را از جمله اقدامات موثر دولت اعتدال عنوان كرد و گفت: اين اقدامات فارغ از ميزان و حجم منابع مالي مصرف شده ، به سبب پيوندي كه ميان سازمان ها و دستگاه هاي اجرايي با بخش خصوصي، فرهنگي و مردم ايجاد مي كند ، تأثير شگرفي در پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي و البته توسعه مناطق حاشيه نشين شهرها دارد.

نماينده عالي دولت در گيلان استمرار فعاليت ستاد بازآفريني با تمركز بر قانون و مقررات بافت هاي فرسوده را مهم ارزيابي و اظهاركرد : به سبب مشكلات متنوع بافت هاي فرسوده استان از جمله تمركز جمعيت به ويژه در رشت اميدوارم با برنامه ريزي صحيح و كاهش وابستگي به منابع دولتي از مشاركت بخش خصوصي استفاده بهينه كنيم.

وي با بيان اينكه قانون بافت هاي فرسوده ظرفيت خوبي براي مجموعه شهرداري ها درنظرگرفته ، گفت: با ابتكار و خلاقيت مي توان از اين ظرفيت ها علي الخصوص موضوع كاربري به عنوان يكي از مولفه هاي متناسب با شهر رشت در جهت ايجاد جذابيت براي سرمايه گذاران استفاده كرد.

استاندار گيلان يكي از آسيب هاي مديريتي در سال هاي گذشته را تمركز اختيارات، مسئوليت ها و تصميم گيري ها دانست و افزود: از اقدام پسنديده هيئت مديره شركت بازآفريني شهري ايران مبني بر تشكيل هيئت اجرايي بازآفريني محله هاي هدف در استان ها استقبال مي كنيم و اميدواريم گيلان به عنوان يكي از استان هاي پيشتاز در اين مسير باشد.

وي بر ضرورت استفاده از ظرفيت هاي ايجاد شده از طريق اختيارات هيئت اجرايي و نيز تسهيلات پيش بيني شده در اجراي پروژه بازآفريني بافت هاي فرسوده تأكيد و تصريح كرد: اميدواريم با اقدامات موثر و اولويت مركز استان در آينده نزديك شاهد ايجاد زمينه افزايش سطح معيشت و رفاه اجتماعي به ويژه در بافت هاي فرسوده باشيم.

زارع در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان كرد: عليرغم وجود برخي اختلاف سليقه ها در حوزه مديريتشهري انتظار دارم با وحدت و همدلي همه مسئولان گام هاي موثرتري براي كاهش مشكلات و توسعه استان خصوصا مركز استان برداشته شود.

مديرعامل شركت بازآفريني شهري نيز با بيان اينكه در اجراي پروژه بازآفريني بافت فرسوده نيازمند عزم ملي هستيم، گفت: بايد تلاش شود با استفاده از تسهيلات پيش بيني شده و گام نهادن در جهت جلب افكار عمومي مردم در اين پروژه اثرگذار مشاركت كنند.

سيد محمد پژمان بر لزوم بهره گيري از ظرفيت سرمايه گذاران تاكيد و تصريح كرد: استفاده از توان و ظرفيت بخش خصوصي منجر به تسريع در اجراي پروژه بازآفريني مي شود.

در پايان اين نشست احكام علي اوسط اكبري مقدم معاون هماهنگي امور عمراني استاندار گيلان، ماكان پدرام مديركل راه و شهرسازي و ناصر حاج محمدي شهردار رشت به عنوان اعضاي هيئت اجرايي بازآفريني محله هاي شهري استان گيلان توسط استاندار گيلان و معاون وزير راه و شهرسازي به آنان اهدا شد.
   تاریخ: ۰۱:۵۲ - ۱۶/۰۶/۱۳۹۸   بازدید: ۵۹