روابط عمومی استانداری گیلان
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸

رعايت اصل بي طرفي از سوي مجريان برگزاري انتخابات ضروري است
 
رعايت اصل بي طرفي از سوي مجريان برگزاري انتخابات ضروري است
سرپرست استانداري گيلان با تأكيد بر لزوم رعايت اصل بي طرفي از سوي مجريان برگزاري انتخابات، گفت: همه افراد موثر در جريان برگزاري انتخابات بايد اين اصل را رعايت كنند.

به گزارش گيلانستان ارسلان زارع امروز در جلسه ستاد انتخابات استان گيلان با اشاره به نقش و جايگاه مردم و مشاركت آنان در نظام جمهوري اسلامي ايران، اظهار كرد: ماهيت و ساختار اصلي نظام سياسي كشور ما بر مبناي دين و براساس آراي مردم شكل گرفته است.

وي تصريح كرد: وحدت و اتحاد ملي نقش مهمي در پيروزي انقلاب اسلامي، تداوم و تثبيت اقتدار آن تا به امروز داشته است.

زارع به شعار انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي با عنوان «گام دوم انقلاب؛ قانون مداري و بي طرفي، انسجام ملي» اشاره كرد و افزود: مهمترين رويداد سياسي امسال كشور،  انتخابات مجلس شوراي اسلامي است كه برگزاري آن با مشاركت حداكثري، در سايه امنيت و سلامت از اهميت ويژه اي برخوردار است.

سرپرست استانداري گيلان با بيان اينكه تأمين چهار ركن مهم «سلامت، امنيت، مشاركت و رقابت» در جريان برگزاري انتخابات مورد تآكيد است، يادآور شد: دو ركن سلامت و امنيت، وظيفه ذاتي وزارت كشور است كه بايد با جديت تمام مورد توجه باشد و در راستاي تحقق مشاركت حداكثري نيز براساس وظيفه ملي ما، بايد كوشش مستمر صورت گيرد.

زارع با تأكيد بر ضرورت تحقق آرامش اجتماعي و وحدت ملي، گفت: به دنبال وجود وحدت، آرامش اجتماعي نيز پديدار و توسعه سياسي و اجتماعي را محقق مي شود.

سرپرست استانداري گيلان بر لزوم صيانت از آراي مردم به عنوان يك ركن و اصل مهم در انتخابات تاكيد كرد و افزود: همه فعالان حوزه انتخابات بايد با تمكين از قانون، اصل صيانت از آراي مردم را مورد توجه قرار دهند.

وي افزود: تقويت مشاركت عمومي يك ضرورت محسوب مي شود زيرا اين امر براي جمهوري اسلامي ايران كه خود بر اساس مردم سالاري ديني شكل گرفته همواره مورد نظر بوده و استمرار مشروعيت اين نظام مردمي در صحنه هاي بين الملي را نشان مي دهد.

زارع با بيان اينكه برگزاري سالم انتخابات يكي از اهداف مهم ديگر ما است، اظهار كرد: ساز و كارهاي مختلفي در استان پيش بيني شده كه بر اساس برنامه زمانبندي اجرايي مي شود.

وي تصريح كرد: مديران دولت و نهادهاي عمومي با انگيزه و مجاهدت در مسير انجام وظايف خود تلاش كنند تا رضايت مردم را بيشتر جلب شود.

زارع با تأكيد بر رعايت اصل بي طرفي از سوي فعالان حوزه برگزاري انتخابات و مجريان، اظهار كرد: نه تنها مجريان، بلكه همه افراد موثر در جريان برگزاري انتخابات بايد از ابتدا تا انتها حضوري پررنگ و بي طرفانه داشته باشند و از انجام هرگونه رفتار شائبه برانگيز كه اصل بي طرفي آنان را خدشه دار كند، جداً پرهيز كنند.

در پايان اين نشست اعضاي ستاد انتخابات استان احكام خود را دريافت كردند.

انتهاي پيام/مهر print
منبع خبر:
گیلانستان
   تاریخ: ۱۷:۵۴ - ۱۲/۰۵/۱۳۹۸   بازدید: ۳۱