روابط عمومی استانداری گیلان
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸

افزون بر 300 هزار معلم در كشور كمبود داريم
 
رشت - ايرنا - عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي گفت: سال 1404، افزون بر 300 هزار معلم در كشور كمبود داريم.
افزون بر 300 هزار معلم در كشور كمبود داريم رشت - ايرنا - عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي گفت: سال 1404، افزون بر 300 هزار معلم در كشور كمبود داريم.

به گزارش خبرنگار ايرنا، جبار كوچكي نژاد غروب روز شنبه در جلسه شوراي آموزش و پرورش استان گيلان در استانداري اظهار داشت: نيروي انساني مدارس از مشكلات در حوزه آموزش و پرورش است كه بايستي قبل از آغاز سال تحصيلي جديد و در ايام تابستان در قالب پروژه مهر برنامه ريزي هاي لازم براي تامين نيرو در واحدهاي آموزشي انجام شود.

نماينده مردم رشت در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين كه وزارت آموزش و پرورش از طريق سرپرست اداره مي شود و در صحن مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرده ايم كه هر چه سريعتر وزير آموزش و پرورش معرفي شود، افزود: آموزش و پرورش در حالت عادي دچار تنش بوده در اين شرايط اقتصادي، وضعيت اين مجموعه سخت تر مي شود.

وي با اشاره به مشكلات به وجود آمده در صندوق ذخيره فرهنگيان خاطر نشان كرد: در اين راستا راه اندازي بانك فرهنگيان در كميسيون برنامه و بودجه مورد بحث قرار گرفت، اين بانك مي تواند در همه استان ها شعبه داشته و شفاف باشد.

عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در ادامه سخنانش با بيان اين كه مدارس غيردولتي كمك آموزش و پرورش هستند، خاطر نشان كرد: يك ميليون و 100 هزار دانش آموز در اين مدارس تحصيل مي كنند كه كمك كار دستگاه تعليم و تربيت در كشور هستند.

وي امكانات رفاهي براي فرهنگيان در گيلان را ضعيف دانست و تصريح كرد: در همه استان هاي كشور استخر فرهنگيان فعال است اما در اين استان يك استخر فرهنگيان ساليان سال در حال ساخت است كه بايستي پي گيري هاي لازم براي اتمام اين پروژه انجام شود.

جلسه شوراي آموزش و پرورش استان گيلان غروب امروز شنبه به رياست ارسلان زارع سرپرست استانداري گيلان برگزار شد.

در سال تحصيلي گذشته افزون بر 393 هزار دانش آموز در استان گيلان تحصيل كردند.استان گيلان داراي افزون بر 26 هزار فرهنگي است.

7286 /6030
منبع خبر:
ايرنا
   تاریخ: ۰۰:۵۸ - ۱۳/۰۵/۱۳۹۸   بازدید: ۲۰