روابط عمومی استانداری گیلان
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸

نبايد از يادواره شهدا بهره برداري قومي، جناجي و انتخاباتي شود
 
رشت- سرپرست استانداري گيلان با اشاره به اينكه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در پويايي و بالندگي فرهنگي يك جامعه تأثيرگذار است، گفت: نبايد از يادواره شهدا بهره برداري قومي، جناجي و انتخاباتي شود.
نبايد از يادواره شهدا بهره برداري قومي، جناجي و انتخاباتي شود رشت- سرپرست استانداري گيلان با اشاره به اينكه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در پويايي و بالندگي فرهنگي يك جامعه تأثيرگذار است، گفت: نبايد از يادواره شهدا بهره برداري قومي، جناجي و انتخاباتي شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع عصر يكشنبه در نشست شوراي هماهنگي حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس با موضوع ساماندهي يادواره هاي شهدا كه در سالن اجتماعات استانداري گيلان برگزار شد با اشاره به اينكه تاكنون بيش از 82 درصد مصوبات مربوط به يادواره شهدا اجرايي شده است، اظهار كرد: ترويج فرهنگ ايثار و شهادت علاوه بر تجليل از شهدايي كه به مدارج عالي معنوي رسيدن، به سبب ارزش گذاري نسل امروز داراي اهميت بسيار است.

سرپرست استانداري گيلان با بيان اينكه در راستاي ترويج ايثار و شهادت برگزاري جلسات كافي نيست، افزود: بيانيه گام دوم رهبر معظم انقلاب در راستاي پيچيدگي هاي عوامل امروز در هزاره سوم و آغازي كه پس از پايان قرن بيستم و در مقابل جنگ نرم دشمنان انقلاب اسلامي منتشر شده است.

وي تصريح كرد: بسياري از نظام هاي معاند با حمايت رژيم هاي مستكبر غاصب همانند صهيونيست تلاش مي كنند تا مسلمانان از اصل فرهنگ اسلام ناب محمدي كه عصاره اصلي آن فرهنگ ايثار و شهادت است، فاصله بگيرند.

زارع ادامه داد: در هر جامعه اي كه فرهنگ آزادگي، نجابت و شرافت عجين با معنويت، تقدس و جايگاه ربوبيت بيشتر باشد پيوند آن جامعه با تكريم و تعالي شخصيت انفرادي افراد و جمعي جامعه پوياتر است.

لزوم برگزاري منسجم و با كيفيت يادواره شهدا

سرپرست استانداري گيلان با بيان اينكه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت سبب اثرگذاري اين فرهنگ در پويايي، شكوفايي و بالندگي جامعه مي شود، افزود: يادواره شهدا نبايد تحت تأثير بهره برداري قومي، جناحي و انتخاباتي شود.

وي با تأكيد بر اينكه نبايد از يادواره شهدا و نام شهيد استفاده ابزاري شود، بيان كرد: با پايگاه هاي خبري، نشريه و روزنامه اي كه خلاف قانون و ضابطه عمل كنند به صورت قانوني برخورد مي شود.

زارع بر لزوم برگزاري منسجم، باشكوه و با كيفيت تر يادواره شهدا هم از نظر شكل و هم شيوه كار و بر نقش كميته هاي شهرستاني نيز تأكيد كرد و ادامه داد: سخنراني يادواره ها بايد مناسب آحاد مردم جامعه و در عين حال كوتاه و مفيد باشد تا سبب خستگي مدعوين نشود.

وي با اشاره به استفاده از ظرفيت دانشگاه، مدارس، پادگان ها و… در راستاي افزايش حضور جوانان در يادواره شهدا، اظهار كرد: بايد شناسنامه دقيقي از شهدا و ايثارگران گيلان جمع آوري شود كه لازمه آن تعامل همه دستگاه ها است.

زارع با تأكيد بر برگزاري يادواره شهداي اهل سنت و همچنين يادواره هاي مشترك شهداي شيعه و سني، افزود: براي ترويج فرهنگ شهادت و ايثارگري پيشنهاد مي شود در روز بازنشستگي كارمندان ايثارگر و رزمنده از اين افراد به صورت مراسمي تجليل شود.

سرپرست استانداري گيلان با اشاره به فوت والدين بسياري از شهداي استان گيلان، گفت: هر ماه توفيق حضور در ميان خانواده برخي از شهدا را داريم تا فرصت باقي است بايد از اين عزيزان براي مستندسازي تاريخ دفاع مقدس و خاطرات فرزندانشان استفاده كنيم.
منبع خبر:
خبرگزاري مهر
   تاریخ: ۱۹:۵۲ - ۳۰/۰۴/۱۳۹۸   بازدید: ۱۵
اخبار مشابه در سایر منابع خبری:
يادواره هاي شهدا نبايد مورد سوء استفاده و بهره برداري هاي انتخاباتي و جناحي قرار گيرد  گیل خبر