روابط عمومی استانداری گیلان
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸

ترويج فرهنگ ايثار و شهادت با الگوسازي از سيره شهدا امكان پذير است
 
سرپرست استانداري گيلان گفت: با الگوسازي از سيره شهدا در راستاي اشاعه سيره فكري و عملي شهدا با روش هاي گوناگون از جمله برگزاري يادواره هاي شهدا ميتوان ارزش هاي فرهنگي و معنوي حفاظت و پاسداري و دفاع از ميهن و تفوق ايدئولوژي توحيدي را به نسل جوان امروز منتقل كرد. نوشته ترويج فرهنگ ايثار و شهادت با ...
ترويج فرهنگ ايثار و شهادت با الگوسازي از سيره شهدا امكان پذير است

سرپرست استانداري گيلان گفت: با الگوسازي از سيره شهدا در راستاي اشاعه سيره فكري و عملي شهدا با روش هاي گوناگون از جمله برگزاري يادواره هاي شهدا ميتوان ارزش هاي فرهنگي و معنوي حفاظت و پاسداري و دفاع از ميهن و تفوق ايدئولوژي توحيدي را به نسل جوان امروز منتقل كرد.

به گزارش پايگاه خبري_تحليلي گيل سداد؛ ارسلان زارع در نشست شوراي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت گفت: تجليل از شهيدان ، آناني كه به مدارج عالي معنوي و فضيلت ها رسيده اند، به هر روش و شيوه اي سبب انتقال مفاهيم معنوي به نسل امروز مي شود كه داراي اهميت بسيار است. 
زارع ادامه داد: يادواره شهدا در راستاي اهداف آرماني انقلاب اسلامي برگزار ميشود و لذا نبايد مورد سوء استفاده و بهره برداري هاي انتخاباتي و جناحي قرار گيرد.
سرپرست استانداري گيلان با اشاره بر ضرورت كيفيت بخشي بيشتر يادواره هاي شهدا و حفظ و تقويت وحدت و انسجام جامعه،به نقش كار گروه هاي شهرستاني اشاره كرد و گفت: برنامه ها و خصوصا سخنراني هاي يادواره ها و مراسم بزرگداشت شهدا بايد متناسب شرايط روز جامعه و خواسته هاي مخاطبان به ويژه جوانان باشد.
وي با اشاره به استفاده از ظرفيت مدارس، مراكز آموزش عالي و دانشگاه ها به عنوان پايگاه آينده سازان ايران اسلامي ادامه داد: اجراي طرح جمع آوري اسناد و دانشنامه دفاع مقدس ، شهدا و ايثارگران گيلان به عنوان سند هويت فرهنگي استان نيازمند همكاري دستگاه هاي مربوطه است.
زارع در بخش پاياني سخنان از كميته هاي مختلف شوراي هماهنگي حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس نيز خواست تا بر اساس برنامه هاي مدون اين شورا اقدامات خود را به انجام رسانند.
منبع خبر:
گیل سداد
   تاریخ: ۰۲:۱۳ - ۳۱/۰۴/۱۳۹۸   بازدید: ۱۷