روابط عمومی استانداری گیلان
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

خانم اجازه؟ ما همه آيلاند هستيم
 
به گزارش خبرگزاري فارس از آستارا، «شهيمه صفايي» معلم بازنشسته اي از ديار شالي و باران؛ كه پس از  بازنشستگي با عشق در مدارس غيردولتي اين شهرستان تدريس مي كند و آن اندازه به دانش آموزانش عشق مي ورزد كه هنگام صدا كردن آن ها مي گويد «خوشگلاي من توجه كنند! مي خوام رياضي درس بدم».

وقتي پاي صحبت هاي اين معلم وظيفه شناس نوار مرزي استان گيلان مي نشيني جديت، ايمان، تلاش و تعهد به كار را مي تواني در وجود او ببيني؛ وقتي از شدت شوق و اشتياقِ تدريس به شاگردانش، «آنلاين» را «آيلاند» تلفظ مي كند و اين «آيلاند» گفتن هايش چه زيبا و دل نشين است. 

شهيمه صفايي خود را بزرگ شده يك خانواده متدين و فرهنگي در شهرستان مرزي آستارا معرفي كرده و فعاليت به عنوان مشاور در مدارس دولتي طالقاتي، بهشتي، پيش دانشگاهي امام خميني و آموزگاري در دبستان غيردولتي خواجه نصير را ازجمله سوابق آموزشي خود در طول خدمت 47 ساله در آموزش و پرورش مي داند.

وي ارتباط مستمر با والدين دانش آموزان را از رموز موفقيت خود در امر تدريس و كلاس داري مي داند و مي گويد از بدو استخدام تاكنون، عاشق حرفه شريف معلمي بوده و همواره تلاش كرده كه براي سيستم آموزش و پرورش كشور يك معلم نمونه و كارآمد باشد.

صفايي تعداد دانش آموزانش در دبستان دخترانه خواجه نصير را 22 نفر دانسته و مي گويد «در طول خدمت 17 ساله خود در دبستان غيردولتي خواجه نصير در پايه هاي پنجم و ششم ابتدايي، همواره سعي كرده ام از تكنولوژي ها و فناوري هاي جديد آموزشي استفاده كنم».

اين معلم وظيفه شناس آستارايي دارنده مدرك تحصيلي كارشناسي امور تربيتي است و پدرش نيز از فرهنگيان و كارمندان بازنشسته آموزش و پرورش شهرستان آستارا بوده و ادامه راه پدر را افتخاري براي خود مي داند كه به او اين امكان را مي دهد تا در راستاي ارتقاي سيستم آموزشي و پرورشي كشور سهيم باشد.

صفايي با اشاره به جذابيت تدريس در فضاي مجازي مي گويد «وقتي ديدم تعطيلات طولاني ناشي از شيوع ويروس كرونا به آموزش دانش آموزانم لطمه وارد مي كند تصميم به راه اندازي كلاس آموزشي در فضاي مجازي گرفتم تا از اين طريق دانش آموزانم درس هاي عقب مانده اسفند ماه را جبران كنند».

معلم نمونه سال تحصيلي 98-97

مدير آموزش و پرورش شهرستان آستارا نيز تعداد لوح هاي تقدير كشوري، استاني و شهرستاني اين معلم وظيفه شناس را بيش از 100 عنوان دانسته و گفته است ايشان در سال تحصيلي 98-97 به دليل جديت در كار و استفاده از روش هاي نوين تدريس به عنوان معلم نمونه شهرستاني انتخاب و موردتجليل قرار گرفتند.

سيد سجاد موسوي «شهيمه صفايي» را از مشاوران و آموزگاران باتجريه مدارس شهرستان آستارا دانسته و گفته است سال تحصيلي 98-97 بازرسان استاني وزارت آموزش و پرورش از كلاس درس اين معلم وظيفه شناس بازديد داشته و از نحوه كلاس داري و تدريس ايشان ابزار خرسندي كرده بودند. 

تدريس پس از 17 سال از بازنشستگي

مديركل آموزش و پرورش استان گيلان نيز طي تماس تلفني با اين معلم خوش نام و شيرين زبان آستارايي گفته بود لهجه معلم وظيفه شناس و عاشق پيشه گيلاني كه دست مايه برخي افراد قدرناشناس در فضاي مجازي شد به هيچ عنوان خللي در مجاهدت علمي معلمان وظيفه شناس استان ايجاد نمي كند.

نادر جهان آراي با بيان اينكه آموزش و پرورش استان گيلان همواره از زحمات و تلاش هاي معلمان استان به ويژه شهيمه صفايي قدرداني مي كند گفته بود اين معلم وظيفه شناس با وجود 67 سال سن و با گذشت 17 سال از بازنشستگي، با وظيفه شناسي و خستگي ناپذيري تحسين برانگيزي هم چنان عرصه آموزش را خالي نكرده است.

ملاقات وزير آموزش و پرورش با معلم وظيفه شناس گيلان

وزير آموزش و پرورش نيز ظهر روز گذشته طي تماس تلفني با «شهيمه صفايي» ضمن قدرداني از تلاش هاي او جهت استمرار فعاليت هاي يادگيري در ايام تعطيلي مدارس گفته بود «به عنوان همكار فرهنگي به شما افتخار مي كنم و اميدوارم پس از گذر از دوره شيوع كرونا، ملاقات حضوري با شما داشته باشم».

محسن حاجي ميرزايي اشتياق اين معلم بازنشسته براي تدريس را وصف ناپذير دانست و بيان كرد:از اينكه مي بينم شما با احساس مسؤوليت تلاش مي كنيد تا با دانش آموزانتان با فنّاوري هاي جديد در دوره اي كه نمي توانند در مدرسه حضور داشته باشند ارتباط برقرار مي كنيد و به آن ها آموزش مي دهيد، احساس افتخار مي كنم.

به گزارش فارس، تلفظ كلمه «آنلاين» توسط اين معلم وظيفه شناس گيلاني در فضاي مجازي حين تدريس به دانش آموزان، از نظر لهجه، سوژه برخي كاربران فضاي مجازي قرار گرفت و شايعه بركناري او مطرح شد تا اينكه وزير آموزش و پرورش بلافاصله در توئيتر خود بركناري او را تكذيب كرد.

وزير ارتباطات، صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران، استاندار گيلان و فرماندار شهرستان آستارا از ديگر مقامات كشوري، استاني و شهرستاني بودند كه طي روزهاي اخير با تماس تلفني از «شهيمه صفايي» بابت وظيفه شناسي در امر تدريس دانش آموزان در ايام تعطيلي مدارس از او قدرداني كردند.

«شهيمه صفايي» كه همسر «كريم صمدزاده» استاد فوق ممتاز كشوري از سوي انجمن خوشنويسان ايران است، دو فرزند پسر و يك فرزند دختر دارد كه پس از پايان 30 سال خدمت صادقانه در آموزش و پرورش شهرستان آستارا، هم اكنون شغل شريف معلمي را در مدارس غيردولتي اين شهرستان دنبال مي كند.

انتهاي پيام /84007/ق
منبع خبر:
خبرگزاري فارس
   تاریخ: ۱۱:۰۹ - ۲۶/۱۲/۱۳۹۸   بازدید: ۵
اخبار مشابه در سایر منابع خبری:
خانم اجازه؟ ما همه آيلاند هستيم  مرصاد نیوز
خانم اجازه؟ ما همه آيلاند هستيم +عكس  مشرق
خانم اجازه؟ ما همه آيلاند هستيم  فانوس