روابط عمومی استانداری گیلان
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

گيلان، استان موفق در اجراي طرح بسيج مقابله با كرونا
 
معاون بهداشت وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: عملكرد گيلان در طرح بسيج ملي مقابله با كرونا فوق العاده خوب است.
گيلان، موفق در اجراي طرح بسيج مقابله با كرونابه گزارش خبرنگار گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، عليرضا رئيسي، معاون بهداشت وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در گفتگو با شبكه خبر به عملكرد استان هاي مختلف كشور در مقابله با شيوع ويروس كرونا اشاره كرد و گفت: عملكرد استان گيلان در مقابله با كرونا فوق العاده است، چنانكه 76 درصد جمعيت استان تاكنون مورد غربالگري ويروس كرونا قرار گرفته اند.

او با بيان اينكه آمار غربالگري در گيلان فوق العاده خوب است، از تلاش هاي استاندار گيلان، رئيس دانشگاه علوم پزشكي و ديگر فعالان مقابله با كرونا در اين استان تشكر كرد.

معاون وزير بهداشت با اشاره به اينكه استان لرستان با 45 درصد غربالگري هم فوق العاده بوده است، افزود: برخي از استان ها هنوز عملكرد خوبي ندارند.

رئيسي با تاكيد بر لزوم مشاركت مردم و دانشگاه هاي علوم پزشكي براي اجراي كامل و سريع طرح غربالگري در كشور اظهار داشت: اين شيوه ساده و كم هزينه، تنها راهي است كه مي تواند حلقه انتقال و گردش ويروس كرونا را قطع كند.

او از مردم خواست با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir يا پاسخ به تلفن 4030 و در نهايت با مراجعه به پايگاه هاي سلامت جهت غربالگري و تعيين وضعيت سلامتي در خصوص بيماري كرونا اقدام كنند.
   تاریخ: ۱۱:۳۴ - ۲۶/۱۲/۱۳۹۸   بازدید: ۶
اخبار مشابه در سایر منابع خبری:
گيلان، استان موفق در اجراي طرح بسيج مقابله با كرونا  گیل و دیلم
گيلان، استان موفق در اجراي طرح بسيج مقابله با كرونا  جاهد خبر