روابط عمومی استانداری گیلان
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

مشاركت بيش از 2 ميليون گيلاني در طرح بسيج ملي مبارزه با كرونا
 
به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، ارسلان زارع شامگاه دوشنبه در جلسه هم انديشي هيئت هاي مذهبي، كانون هاي قرآني، مساجد و گروه هاي جهادي استان، با اشاره به دستورات رهبر معظم انقلاب مبني بر ضرورت عزم همگاني و ملي و قرار گرفتن همه در يك صف براي مبارزه و مقابله با اين بيماري اظهار كرد: ايشان از همه سازمان ها و نيروهاي مسلح خواستند ضمن پيروي از دستورالعمل هاي وزارت بهداشت براي مبارزه با اين بيماري، همكاري و هماهنگي هاي كامل با دولت و ستاد ملي كرونا داشته باشند.

وي با اشاره به پيش بيني هاي لازم براي راه اندازي بيمارستان هاي سيار گفت: باوجود حجم بالاي مبتلايان به اين ويروس، تاكنون با كمبود تخت هاي بيمارستاني براي بستري كردن بيماران مواجه نشديم و براي سربلندي در اين آزمون بزرگ، با همدلي، وفاق و انسجام ملي و روحيه جهادي مردم و كادر ايثارگر درماني و بهداشتي محقق مي شود.

استاندار گيلان به برگزاري جلسه ستاد ملي مبارزه با كرونا كه صبح دوشنبه به رياست رئيس جمهوري تشكيل شد، اشاره كرد و افزود: وزير بهداشت در اين جلسه، از مردم گيلان قدرشناسي كرد كه با اختلاف نسبت به ديگر استان ها در اجراي طرح بسيج ملي مبارزه با كرونا شركت كرده اند و اين توفيق، حاصل همدلي و همكاري مردم است.

زارع با بيان اينكه گيلان به لحاظ زيرساخت هاي بهداشت و درمان از متوسط كشوري پايين تر بوده است، تصريح كرد: بديهي است در شرايط معمول كادر بيمارستاني و خدمات درماني ما تا حدودي متناسب با شمار بيماران استان باشد ولي به يك باره با شيوع اين ويروس و حجم زيادي از بيماران در تمامي شهرستان ها مواجه شديم.

نماينده عالي دولت در استان گيلان با اشاره به توصيه پزشكان جهت پيشگيري از ارتباطات نزديك براي عدم انتقال اين ويروس بيان كرد: گروه هاي جهادي، هيئت مذهبي و سازمان هاي مردم نهاد در فضاي مجازي و توليد محتوا، به كارگروه رسانه و فضاي مجازي ستاد مديريت كرونا استان كمك كنند و مردم نيز بايد توصيه هاي پزشكي را جدي بگيرند و حتي المقدور در خانه بمانند.

استاندار گيلان با بيان اينكه لازم است براي موفقيت در مبارزه با كرونا، طرح بسيج ملي را به 100 درصد برسانيم، افزود: تاكنون حدود دو ميليون و 200 هزار نفر از جمعيت استان در اين طرح مشاركت كرده اند و بايد تبليغ شود تا مردم وارد سامانه مربوطه شده و ثبت نام كنند.

وي با بيان اينكه به سبب گستردگي گيلان براي انجام اقدامات بهداشت محيطي و گندزدايي، نسبت به تقسيم استان به سه بخش مركزي، شرق و غرب اقدام نموده ايم، گفت: بر اين اساس اجراي اين فرآيند در شرق گيلان با كمك تيپ ميرزا كوچك سپاه و بخش غربي گيلان با همكاري سپاه در كنار دهياري ها و شهرداري ها صورت مي گيرد.

زارع با اشاره به مذاكرات انجام شده با نزاجا خاطرنشان كرد: بر اين اساس مقرر شد از فردا، پنج شهرستان از سوي اكيپ هاي نيروي زميني ارتش ضدعفوني شوند و اين اقدام مستمر باشد ضمن آنكه اماكن آموزشي و دانشگاه ها نيز از سوي اين گروه، از حدود نيمه فروردين ماه ضدعفوني خواهد شد.

استاندار گيلان به پيگيري هاي صورت گرفته براي جلوگيري از آمدوشد به استان جهت جلوگيري از شيوع ويروس اشاره كرد و گفت: لازم است باسياست هاي ملي هماهنگ باشيم البته همواره از نخستين روزهاي مشاهده نمونه ابتلا به كرونا در استان، از هم وطنان خواسته شد تا از سفر به گيلان خودداري كنند و اين امر در رسانه ملي، مطبوعات و فضاي مجازي مورد تأكيد قرار گرفت.

وي با يادآوري فراز و نشيب هاي مختلف در ايران اسلامي طي چهار دهه گذشته افزود: اين ملت مقاوم همان طور كه دوران دفاع مقدس را با سربلندي پشت سر گذشته اند، همراه و همدل در كنار خدمتگزاران هستند تا آسيب ها كمتر شود.

استاندار گيلان با اشاره به روحيه جهادي ملت ايران و كمك به همنوع بيان كرد: هم وطنان ما در شرايط مختلفي همچون وقوع سيل، زلزله و بسياري ديگر از دشواري ها باروحيه مقاومت و همدلي در كنار خدمتگزاران خود همراه بوده اند و توانسته اند با اين مودت و همكاري، در بسياري از شاخص ها موفق باشند.

در اين نشست صميمي كه چهار ساعت به طول انجاميد حدود 10 نفر از گروه هاي جهادي و هيئت هاي مذهبي شهرستان هاي مختلف استان به بيان ديدگاه هاي خود پرداختند.

انتهاي پيام/84008/ق
منبع خبر:
خبرگزاري فارس
   تاریخ: ۱۰:۵۳ - ۲۷/۱۲/۱۳۹۸   بازدید: ۶
اخبار مشابه در سایر منابع خبری:
مشاركت بيش از 2 ميليون گيلاني در طرح بسيج ملي مبارزه با كرونا  گیلانستان