روابط عمومی استانداری گیلان
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

نهايت بي وجداني و سودجويي است كه حقوق كارگران وجه المصالحه قرار گيرد
 
حق بين گفت: همه كساني كه كارگران خدوم شهرداري رشت را وجه المصالحه خود قرار مي دهند، بايد بدانند كه در چنين روزهايي كه جامعه ما گرفتار ويروس خطرناك كرونا است نهايت بي وجداني، فرصت طلبي و سودجويي است كه حق و حقوق كارگراني را كه در گرما و سرما براي شهر و شهروندان تلاش و خدمت مي كنند، ناديده گرفته شود.

حق بين گفت: همه كساني كه كارگران خدوم شهرداري رشت را وجه المصالحه خود قرار مي دهند، بايد بدانند كه در چنين روزهايي كه جامعه ما گرفتار ويروس خطرناك كرونا است نهايت بي وجداني، فرصت طلبي و سودجويي است كه حق و حقوق كارگراني را كه در گرما و سرما براي شهر و شهروندان تلاش و خدمت مي كنند، ناديده گرفته شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني ديارميرزا، احمد رضا حق بين مدير مالي شهرداري رشت در اين باره توضيح داد كه موضوع كاهش درآمدهاي شهرداري رشت را با مسئولان استانداري گيلان در ميان گذاشته و معاونت هماهنگي امور اقتصادي استانداري گيلان هم در نامه اي به مدير شعب بانك ملي استان گيلان تاكيد نموده است، حسب مصوبات ستاد استاني مبارزه با كرونا و نظر به كاهش شديد درآمدهاي شهرداري رشت در روزهاي پاياني سال و نياز مبرم به پرداخت حقوق كارگران شهري، ضروري است ضمن بررسي درخواست شهردار محترم رشت مبني بر دريافت تسهيلات، اقدام قانوني لازم به عمل آورده و نتيجه را به اين شهرداري اعلام نماييد.

در همين زمينه مدير مالي شهرداري رشت با بيان اينكه در مدت زمان سه ماه و نيم حضور ايشان در اين سمت، اقدام به پرداخت حقوق پنج ماه نموده است،  خاطر نشان كرد: از آنجايي كه شهرداري ها نهادهاي عمومي خدمات رسان شهري هستند كه به هيچ وجه اعتبارات دولتي ندارند و بايد از درآمدهاي خود، هزينه هاي جاري و عمراني را تامين كنند، به همين دليل با تغييرات ناخواسته يا اتفاقات پيش بيني نشده در زمينه كاهش درآمدها، در نوع، ميزان و پرداختي هاي آنها ايجاد اختلال مي شود.

وي ادامه داد: پس از بحران برف و شيوع ويروس كرونا عملاً درآمدهاي شهرداري كاهش چشمگيري داشت و به كمترين ميزان ممكن رسيد و همين مسئله سبب شد تا در زمينه پرداختي هاي خود هم با مشكل جدي روبه رو شود.

احمد رضا حق بين سپس افزود: علي رغم همه اين موارد، شهرداري رشت در نيمه دوم امسال مطابق برنامه و طبق مصوبات شوراي اسلامي شهر پروژه هاي عمراني خود را پيش برده و همچنين ماهانه بيش از 22 ميليارد تومان به بيش از چهار هزار پرسنل خود پرداخت كرده است و مازاد آن حتي بسياري از ادارات، سازمانها، نهادها، شركتها و موسسات از خدمات، كمكها و هداياي شهرداري رشت بهره مند شده و از اين نهاد عمومي خدمات رسان شهري منتفع گرديده اند.

مدير مالي شهرداري رشت گفت: در اين بين مشكلاتي براي شهرداري رشت پس از انتخابات، بحران برف و شيوع كرونا به دليل غيرقابل پيش بيني بودن موضوعات مبتلا به جامعه، رخ داده است. به طوري كه شهرداري رشت همچنان با صدها مشكل كوچك و بزرگ باقي مانده از گذشته و مسائل پيش آمده جديد، بايد بار گران موجود را همچنان به دوش بكشد.

حق بين افزود: در اين بين مشخص نيست چرا افرادي هم هستند كه علي رغم اينكه مرهمي نيستند، نيش مي زنند و نمك بر روي زخم مي پاشند و بر دامنه گرفتاريها هم مي افزايند.

وي يادآور شد: آيا مطرح كردن مسائلي كه وضعيت كارگران چنين است و چنان نيست، امروز دردي از دردهاي مزمن شهرداري و يا پاكبانان شريف دوا خواهد كرد و آيا رنج كارگران را خواهد زدود؟ يا اينكه انگيزه كار و تلاش را از آنها خواهد گرفت؟

مدير مالي شهرداري رشت در پايان با قدرداني از تلاش و كوشش كارگران سختكوش شهرداري كه حتي در روزهاي برفي و مقابله با ويروس كرونا مورد كم لطفي همين معدود رسانه ها قرار گرفته اند، گفت: كارگران سختكوش شهرداري رشت به خوبي آگاه هستند كه طبق قراردادهاي موجود معاونت خدمات شهري و سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهرداري رشت علي رغم همه تنگناها حقوق تا پايان دي ماه 1398 كارگران را به پيمانكاران پرداخت كرده و طبق قرارداد پيمانكار موظف به پرداخت حقوق دو ماه جلوتر از شهرداري به كارگران است يعني كارگران مي بايست از پيمانكار حقوق اسفند خود را دريافت كنند، اما دستهاي پشت پرده درصدد هستند تا با هوچي گري اين بار را از روي دوش پيمانكاران برداشته و بر دوش شهرداري بگذارند تا خود از آب گل آلود ماهي بگيرند.

حق بين در پايان گفت: نكته آخر اينكه همه كساني كه كارگران خدوم شهرداري رشت را وجه المصالحه خود قرار مي دهند، بايد بدانند كه در چنين روزهايي كه جامعه ما گرفتار ويروس خطرناك كرونا است نهايت بي وجداني، فرصت طلبي و سودجويي است كه حق و حقوق كارگراني را كه در گرما و سرما براي شهر و شهروندان تلاش و خدمت مي كنند، ناديده گرفته شود.
منبع خبر:
دیار میرزا
   تاریخ: ۱۹:۴۶ - ۲۷/۱۲/۱۳۹۸   بازدید: ۱۷