روابط عمومی استانداری گیلان
پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

اجراي طرح غربالگري در خروجي 13 استان كشور
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاري صدا و سيما؛ محمود رضا پيروي با حضور در برنامه گفتگوي ويژه خبري شبكه دوم سيما افزود: طبق تصويب ستاد ملي كرونا قرار است در 13 استان كشور اكيپ بازرسي مستقر گردد اين اكيپ ها شامل نيرو هاي هلال احمر، نيروي انتظامي، ضابطين قضايي و نيرو هاي وزارت بهداشت و درمان هستند كه اقدام به غربالگري اوليه خواهند نمود.
او ادامه داد: اگر پس از غربالگري اوليه تشخيص مشكوك بودن فرد به كرونا حاصل شود، فرد به كمپ هاي بهداشتي هدايت خواهد شد پس از اين مرحله و با احراز ابتلا، فرد به مراكز درماني منتقل خواهد شد يا در صورت لزوم قرنطينه مي گردد.
ارسلان زارع استاندار گيلان در ارتباط زنده تصويري با اين برنامه گفت: در ورودي هاي استان گيلان، از جنوب به سمت قزوين به همت ارتش جمهوري اسلامي و نيرو هاي وزارت بهداشت از شرق به سمت مازندران توسط جمعيت هلال احمر و شبكه بهداشت، از شمال غرب به سمت محور اردبيل در شهرستان آستارا با همت نيروي انتظامي و جمعيت هلال احمر و همكاري بهداشت و درمان اكيپ هايي با ماموريت هاي مشخص مستقر هستند كه ضمن ايست مسافران غربالگري بعمل خواهد آمد.
او ادامه داد: با توجه به تمهيدات صورت گرفته چنانچه علائم مشكوك به كرونا در فردي رويت شود به محل قرنطينه منتقل خواهد شد اين اقدامات جهت پيشگيري از انتقال كرونا به ديگر شهر ها و مسافران است.
زارع تصريح كرد: از هفته دوم شناسايي و شيوع كرونا در استان گيلان همه مهمانسرا ها، هتل ها و اماكن اقامتي طي بيانيه اي خود جوشانه با راه اندازي كمپين مقابله با كرونا، اقدام به نپذيرفتن مسافر و مهمان نمودند.
استاندار گيلان همچنين افزود: برپايي چادر هاي مسافرتي از سوي مسافران و مهمان هاي نوروزي در اين استان ممنوع است.
پيروي در استوديو در خصوص موارد مشكوك به كرونا و نحوه برخورد و رسيدگي به آن ها گفت: اگر فردي مشكوك به كرونا شناسايي شود جهت ويزيت به مراكز درماني هدايت مي شود و اگر ابتلاي آن فرد احراز شود از سفر ايشان جلوگيري بعمل مي آيد.
احمد حسين زادگان استاندار مازندران در ديگر ارتباط زنده تصويري با اين برنامه گفت: با وجود طرح هاي بازدارنده و جلوگيرانه از سفر هاي نوروزي مردم تا زماني كه مردم همكاري نكنند اتفاق مثبتي رخ نمي دهد.
او ادامه داد: ظرفيت درماني هر شهر محدود و معين است و در شرايط فعلي، سفر هاي مردم به ديگر استان ها احتمال ايجاد عدم توازن در مراكز درماني را بهمراه خواهد داشت. ما بعنوان ميزبان مردم اعلام مي كنيم شرايط پذيرايي نداريم حال تصميم با مردم است كه چه راهي را انتخاب نمايند.
استاندار مازندران تصريح كرد: تحت هيچ عنوان نصب و برپا كردن چادر در استان مازندران ميسر نيست، زيرا اقامت در چادر ها هيچ گونه استانداردي را در بر نمي گيرد.
حسين زادگان خاطر نشان كرد: مسافران و ميهمانان استان مازندران در هر 5 محور ورودي اين استان مورد تب سنجي و غربالگري قرار مي گيرند و چنانچه با مورد مشكوك يا مشخص برخورد كنيم نسبت به قرنطينه و اعزام به مراكز درماني اقدام خواهيم كرد.
   تاریخ: ۰۱:۱۱ - ۲۸/۱۲/۱۳۹۸   بازدید: ۶