روابط عمومی استانداری گیلان
پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

تشريح اقدامات استان هاي گيلان و مازندارن براي كنترل شيوع بيماري كرونا
 
استانداران گيلان و مازندران در برنامه گفتگوي ويژه خبري شبكه دو سيما به تشريح اقداماتي كه در اين استان ها براي كنترل شيوع بيماري كرونا صورت گرفته است، پرداختند.
استانداران گيلان و مازندران در برنامه گفتگوي ويژه خبري شبكه دو سيما به تشريح اقداماتي كه در اين استان ها براي كنترل شيوع بيماري كرونا صورت گرفته است، پرداختند.به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري شبستان، «ارسلان زارع» شب گذشته (سه شنبه 27 اسفند) در برنامه گفتگوي ويژه خبري شبكه دو سيما درباره اقدامات انجام شده در استان گيلان براي كنترل شيوع بيماري كرونا گفت: در ورودي هاي استان گيلان، از جنوب به سمت قزوين به همت ارتش جمهوري اسلامي و نيرو هاي وزارت بهداشت از شرق به سمت مازندران توسط جمعيت هلال احمر و شبكه بهداشت، از شمال غرب به سمت محور اردبيل در شهرستان آستارا با همت نيروي انتظامي و جمعيت هلال احمر و همكاري بهداشت و درمان اكيپ هايي با ماموريت هاي مشخص مستقر هستند كه ضمن ايست مسافران غربالگري به عمل مي آيد.

استاندار گيلان در ادامه توضيحات خود درباره اقداماتي كه در اين استان براي مقابله با بيماري كرونا صورت مي گيرد، گفت: با توجه به تمهيدات صورت گرفته چنانچه علائم مشكوك به كرونا در فردي رويت شود به محل قرنطينه منتقل مي شود و اين كار براي پيشگيري از انتقال كرونا به ديگر شهر ها و مسافران است.

وي با بيان اينكه از هفته دوم شناسايي و شيوع كرونا در استان گيلان همه مهمانسرا ها، هتل ها و اماكن اقامتي طي بيانيه اي خود جوشانه با راه اندازي كمپين مقابله با كرونا، اقدام به نپذيرفتن مسافر و مهمان كردند، گفت: برپايي چادر هاي مسافرتي از سوي مسافران و مهمان هاي نوروزي در اين استان ممنوع است.

در ادامه اين برنامه خبري «احمد حسين زادگان»، استاندار مازندران با تصريح اين نكته كه با وجود طرح هاي بازدارنده و جلوگيرانه از سفر هاي نوروزي مردم تا زماني كه مردم همكاري نكنند اتفاق مثبتي رخ نمي دهد، تاكيد كرد: ظرفيت درماني هر شهر محدود و معين است و در شرايط فعلي، سفر هاي مردم به ديگر استان ها احتمال ايجاد عدم توازن در مراكز درماني را به همراه دارد.

وي با بيان اينكه به عنوان ميزبان مردم اعلام مي كنيم در سال جاري شرايط پذيرايي نداريم، گفت: حال تصميم با مردم است كه چه راهي را انتخاب كنند چرا كه تحت هيچ عنوان نصب و برپا كردن چادر در استان مازندران ميسر نيست.

حسين زادگان با اشاره به اينكه مسافران و ميهمانان استان مازندران در هر 5 محور ورودي اين استان مورد تب سنجي و غربالگري قرار مي گيرند، خاطرنشان كرد: چنانچه با مورد مشكوك يا مشخص برخورد كنيم نسبت به قرنطينه و اعزام به مراكز درماني اقدام مي كنيم./
منبع خبر:
شبستان
   تاریخ: ۰۸:۱۴ - ۲۸/۱۲/۱۳۹۸   بازدید: ۷