روابط عمومی استانداری گیلان
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸

41 مورد وقف طي يك سال گذشته در گيلان ثبت شده است
 
رشت- مديركل اوقاف گيلان با اشاره به ثبت 41 مورد وقف طي سال گذشته تاكنون در اين استان، گفت: ارزش موارد وقف شده 20 ميليارد تومان است.
41 مورد وقف طي يك سال گذشته در گيلان ثبت شده است رشت- مديركل اوقاف گيلان با اشاره به ثبت 41 مورد وقف طي سال گذشته تاكنون در اين استان، گفت: ارزش موارد وقف شده 20 ميليارد تومان است.

به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام ستار عليزاده صبح يكشنبه در جلسه مديران و همكاران اوقاف با استاندار گيلان به مناسبت هفته اوقاف در سالن اجتماعات استانداري گيلان با اشاره به شاخصه هاي وقف در اجتماع، اظهار كرد: وقف داراي معاني مختلفي اعم از خدمات و عدالت اجتماعي، دفاع همه جانبه ديني و فرهنگي و مقابله با تهديدهاي اجتماعي است كه همواره به عنوان همراه و تكيه گاه حاكميت و دولت است.

مديركل اوقاف گيلان، وقف را پل ارتباطي بين مردم و حاكميت دانست و افزود: اداره كل اوقاف و امور خيريه همواره در حوزه هاي مختلف فرهنگي، موقوفات و قرآني در راستاي تحقق منويات رهبر معظم انقلاب خدمات ارائه مي كند.

عليزاده با اشاره به برنامه هاي فرهنگي اوقاف و امور خيريه گيلان، گفت: اجراي هزار و 570 برنامه در 400 بقعه متبركه، پاسخگويي به شبهات ديني، حضور و فعاليت مربيان سبك زندگي اسلامي در بقاع، فعاليت 330 مربي در360 كلاس و مركز حفظ مجازي قرآن كريم كه دو هزار و 500 نفر در آن فعاليت دارند از جمله برنامه هاي فرهنگي اجرا شده است.

وي به انجام عمليات عمراني در 140 بقعه متبركه با كمك بيش از 380 ميليارد ريالي خيرين نيز اشاره و تصريح كرد: امسال پنج پروژه عمراني افتتاح مي شود و اين پروژه ها شامل يك هتل آپارتمان در شهرستان آستارا، پروژه بيستون، پروژه اي در فومن و روستايي در رشت است كه در مجموع با بهره برداري از اين پروژه ها براي 26 نفر فرصت شغلي ايجاد مي شود.

اجراي 4.7 ميلياردي نيات امينانه موقوفات در گيلان

حجت الاسلام عليزاده با تاكيد بر اينكه همه كارهاي فرهنگي، اجتماعي، قرآني و اقدامات بقاع در قالب طرح افق انجام مي شود، ادامه داد: امسال براي اولين بار سه زنداني جرائم غيرعمد از طريق خيرين آزاد، چهار زائر به كربلا اعزام و تهيه لوازم التحرير، اهداي 100 بسته معيشتي براي نيارمندان و خريد تجهيزات پزشكي براي بيمارستان هاي داراي موقوفه انجام شده كه دو هزار نفر از اين خدمات بهره مند شدند.

مديركل اداره اوقاف و امور خيريه استان گيلان يادآورشد: امسال در كارهاي روضه خواني، تعزيه و ساير موارد فرهنگي بيش از 4 ميليارد و 700 تومان نيات امينانه خيرين هزينه شد.

وي با اشاره به وقف دو مغازه به ارزش 6 ميليارد و يك قطعه زمين به ارزش سه ميليارد تومان در هفت ماهه نخست امسال، افزود: از سال گذشته تاكنون 41 وقف جديد به ارزش 20 ميليارد تومان در استان گيلان به ثبت رسيده است.

عليزاده با بيان اينكه بقاع متبركه سيد جلال الدين اشرف و خواهر امام رضا(ع) جز بافت هاي فرسوده بودده و نيازمند تعمير و بازسازي هستند، گفت: اين بقاع نيازمند توسعه هستند زيرا در مسير مسافرين، زائرين داخلي و خارجي قرار دارند كه در اين امر استاندار بايد در راس امور مربوطه وارد شود.

وي با تاكيد بر ايجاد ستاد دائمي هفته وقف، بيان كرد: براي ترويج فرهنگ وقف همه بايد وارد ميدان عمل شوند لذا نيازمند راه اندازي مراكز وقف در ادارات و ورود برخي بقاع به حوزه و رديف ملي هستيم.
منبع خبر:
خبرگزاري مهر
   تاریخ: ۱۱:۳۷ - ۱۲/۰۸/۱۳۹۸   بازدید: ۲۵
اخبار مشابه در سایر منابع خبری:
اجراي 4.7 ميلياردي نيات امينانه موقوفات در گيلان/ثبت 41 مورد وقف طي يك سال گذشته در گيلان  ايلنا