روابط عمومی استانداری گیلان
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸

تقويت حس مسئوليت پذيري در دانش آموزان ضروري است
 
رشت- استاندار گيلان با تأكيد بر لزوم تقويت حس مسئوليت پذيري در ميان دانش آموزان، گفت: مديران مدراس بخشي از مسئوليت ها را به دانش آموزان واگذار كنند.
تقويت حس مسئوليت پذيري در دانش آموزان ضروري است رشت- استاندار گيلان با تأكيد بر لزوم تقويت حس مسئوليت پذيري در ميان دانش آموزان، گفت: مديران مدراس بخشي از مسئوليت ها را به دانش آموزان واگذار كنند.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع پيش از ظهر يكشنبه در نشست صميمي با تشكل هاي دانش آموزي به مناسبت 13 آبان روز دانش آموز و مبارزه با استكبار جهاني، گفت: در اين روز دانشجويان و دانش آموزان در ادامه تحقق آرمان هاي امام راحل لانه جاسوسي آمريكا را تسخير كردند.

وي اظهار كرد: 13 آبان روز ملي و متعلق به آحاد ملت ايران است و به يقين بايد مناسبت هاي اين روز مهم در تقويم ايرانيان همواره بازخواني شود.

استاندار گيلان در ادامه 13 آبان يادآور حماسه، ايثار و فداكاري دانشجويان و دانش آموزاني دانست كه در شكل گيري و پيدايش انقلاب اسلامي و حفظ، صيانت و حراست اقتدار و استمرار آن نقش آفريني كردند.

زارع با بيان اينكه خانواده بزرگ آموزش و پرورش با تمام محدوديت ها پروژه مهر و سال تحصيلي را آغاز كردند، افزود: آموزش و پرورش در راستاي تقويت شاخص هاي آموزشي و تربيتي نبايد از هيچ تلاشي كوتاهي كند.

وي با تاكيد بر اينكه فضاي كنوني جامعه و كشور بيش از هر زماني به وفاق و همدلي نياز دارد، بيان كرد: تشكل هاي دانش آموزي بايد با استفاده از ظرفيت هاي خود و با تقويت حق طلبي، افزايش اعتماد به نفس و مسئوليت پذيري زمينه توسعه استان و كشور را فراهم كنند.

وي با اشاره به ايجاد نشاط و دلپذير ساختن محيط مدرسه، تصريح كرد: مديران مدرسه بايد برخي مسئوليت ها را بصورت نمادين به دانش آموزان واگذار كنند و از اين طريق زمينه تقويت مسئوليت پذيري در دانش آموزان بعنوان آينده سازان كشور را فراهم شود.

استاندار گيلان ضمن دعوت از آحاد مردم گيلان بويژه دانشجويان و دانش آموزان براي حضور پرشور در راهپيمايي 13 آبان، گفت: دانش آموزان آگاه و بصير ايران اسلامي همواره در مبارزه با استكبار نقشي فعال و فراموش نشدني داشتند و خاطرات آنان براي هميشه با نامگذاري اين روز جاودان مي شود.لزوم بهره گيري از ظرفيت هاي فرهنگي براي توسعه و بهبود امور

نادر جهان آراي صبح يكشنبه در نشست صميمي تشكل هاي دانش آموزي با استاندار گيلان به مناسبت 13 آبان روز دانش آموز و روز مبارزه ملي با استكبار جهاني در سالن غدير استانداري گيلان با بيان اينكه اين استان داراي ظرفيت هاي خوب فرهنگي براي بهبود و توسعه همه امور است، اظهار كرد: شعار امسال آموزش و پرورش «مدرسه محيط زيست پرنشاط و زندگي شرافتمندانه» است.

مديركل آموزش و پرورش استان گيلان با اشاره به هفته پدافند غير عامل،گفت: پدافند عامل حضور نظامي را مي طلبد كه مشكلات و آسيب هاي نصيب دو طرف درگير مي شود اما در پدافند غيرعامل همه مردم بدون هيچ گونه هزينه نظامي نقش دارند.

وي با تاكيد بر اينكه دانش آموزان پدافند غير عامل محسوب مي شوند، افزود: دانش آموزان بايد در كنار روحيه مطالبه گري و براي دريافت انتظارات خود با سعه صدر انجام وظيفه كنند.
منبع خبر:
خبرگزاري مهر
   تاریخ: ۱۱:۵۴ - ۱۲/۰۸/۱۳۹۸   بازدید: ۱۳
اخبار مشابه در سایر منابع خبری:
لزوم تقويت حس مسئوليت پذيري در دانش آموزان/ راهپيمايي13 آبان بيانگر همبستگي ملت ايران است  شبستان