روابط عمومی استانداری گیلان
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸

توسعه و بهسازي بقاع متبركه و امامزادگان براساس طرح جامع انجام شود
 
استاندار گيلان با تأكيد بر لزوم بهره گيري از مشاركت هاي مردمي براي بازسازي بقاع متبركه، گفت: توسعه و بهسازي بقاع متبركه و امامزادگان براساس طرح جامع انجام شود.
توسعه و بهسازي بقاع متبركه و امامزادگان براساس طرح جامع انجام شود
استاندار گيلان با تأكيد بر لزوم بهره گيري از مشاركت هاي مردمي براي بازسازي بقاع متبركه، گفت: توسعه و بهسازي بقاع متبركه و امامزادگان براساس طرح جامع انجام شود.

به گزارش ايلنا از رشت، ارسلان زارع امروز در جلسه با مديران و كاركنان اوقاف گيلان به مناسبت هفته اوقاف در سالن اجتماعات استانداري با بيان اينكه احسان و نيكوكاري مبتني بر كمك به ديگران از برترين فضائل انساني است، اظهار كرد: در تمام اديان الهي بويژه دين مبين اسلام بر امر وقف تاكيد شده و دستورات صريح و واضحي در اين راستا صادر شده است.

استاندار گيلان تصريح كرد: وقف يكي از اين صفت هاي نيكو و كارهاي شايسته است كه به عنوان صدقه جاريه باقي مي ماند كه علاوه بر داشتن سابقه تاريخي از دوران صدر اسلام اقدامي فرهنگي، اجتماعي و ارزشي محسوب مي شود.

زارع با تاكيد بر اينكه وقف علاوه بر آثار معنوي و عمل صالح، توسعه و ماندگاري در عرصه اقتصادي و خدمت رساني به مردم ايجاد مي كند، افزود: از روحانيون و كساني كه به تريبون دسترسي دارند انتظار مي رود براي ترويج فرهنگ وقف پيوسته تبليغ و اقدام كنند.

وي در ادامه وقف را نمادي از خيرخواهي، تعاون، هم زيستي و عطوفت انساني و جلوه اي از كرامت و كمال انساني عنوان كرد و گفت: وقف برگرفته از ايمان بالا به خدا است و منافع عمومي مردم از موقوفات پرداخت مي شود.

زارع تصريح كرد: ميل به جاويدان زيستن و ماندگاري نام نيك افراد را تشويق به شركت در امور وقف مي كند كه بعد از مرگ آنها يادگاري نيك در جامعه براي خدمت به مردم از خود باقي بگذارند.

استاندار گيلان با بيان اينكه سنت حسنه وقف از جمله مصاديق بارز احسان و خيرخواهي است، تصريح كرد: وقف موجب صالحات، آبرو و نام نيك در دنيا و آخرت مي شود.

زارع از وقف بعنوان راهگشاي بسياري از مشكلات اجتماعي، اقتصادي نام برد و افزود: كشور به سبب تحريم هاي ظالمانه و ناجوانمردانه استكبار دچار مشكلاتي است و به همين دليل وقف بعنوان يك مولفه مهم در عرصه اقتصادي در راستاي توسعه استان گيلان موثر خواهد بود.

استاندار گيلان ادامه داد: براي توسعه و بهبود بقاع متبركه و امامزادگان بايد بر اساس طرح هاي جامع مصوب اقدام كنيم كه زمينه افزايش كيفيت خدمت رساني به زائرين بومي و استاني و زائرين خارجي فراهم مي كند.

وي تصريح كرد: در اربعين امسال بيش از 17 هزار زائر خارجي وارد استان گيلان شدند كه اكثر آنها در بقاع متبركه اسكان يافتند بنابراين بايد به لحاظ زيرساختي اين بقاع تقويت شوند.

زارع با تاكيد بر اينكه طرح هاي زيرساختي عموما زمان بر است و در مورد بقاع متبركه بايد از يك طرح جامع علمي و مشاركت مردم استفاده شود، افزود: براي بازسازي بقاع متبركه سيدجلال الدين اشرف و خواهر امام رضا(ع) بايد مشاركت مردم را جلب كرد.

استاندار گيلان با اشاره به هفته وحدت و با تاكيد بر اينكه سناريو دشمن نااميد ساختن مردم است، ادامه داد: در فضاي كنوني استان و كشور بيش از هر چيز نيازمند وحدت و اميدآفريني هستيم.
منبع خبر:
ايلنا
   تاریخ: ۱۱:۵۹ - ۱۲/۰۸/۱۳۹۸   بازدید: ۱۲