روابط عمومی استانداری گیلان
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸

استاندار گيلان: عهدشكني هاي آمريكا براي نسل جوان تبيين شود
 
رشت - ايرنا - استاندار گيلان با گراميداشت 13 آبان كه يادآور حماسه ها و فداكاري هاي دانشجويان و نسل جوان و نوجوان كشورمان است، از تشكل هاي دانش آموزي خواست عهدشكني ها و پيمان شكني هايي كه استكبار جهاني و آمريكايي ها عليه ملت ايران داشته اند را تبيين كنند.
استاندار گيلان: عهدشكني هاي آمريكا براي نسل جوان تبيين شود رشت - ايرنا - استاندار گيلان با گراميداشت 13 آبان كه يادآور حماسه ها و فداكاري هاي دانشجويان و نسل جوان و نوجوان كشورمان است، از تشكل هاي دانش آموزي خواست عهدشكني ها و پيمان شكني هايي كه استكبار جهاني و آمريكايي ها عليه ملت ايران داشته اند را تبيين كنند.

ارسلان زارع روز يكشنبه در نشست با تشكل هاي دانش آموزي گيلان به مناسبت فرارسيدن روز 13 آبان افزود: 13 آبان روز ملي مبارزه با استبكار جهاني، يك روز ملي ست كه به همه آحاد جامعه متعلق است.

وي با بيان اين كه شكل گيري حركت امام خميني (ره) در 1342 و 1343 ، صداي ملت ايران بود و آغاز نهضتي شد كه در نهايت انقلاب شكوهمند اسلامي را به بار نشاند، اظهار داشت: در ادامه تحقق آرمان هاي حضرت امام و انقلاب، دانشجويان با تسخير لانه جاسوسي، سلسله كتاب هاي حاوي اسناد موجود در آن سفارتخانه را براي آگاهي ملت ايران و همه جهانيان به چاپ رساندند.

استاندار گيلان خاطر نشان كرد: امروز بايستي عهد شكني ها و پيمان شكني هايي كه استكبار و آمريكايي ها كه سابقه طولاني تاريخي دارد، ظلم هايي كه عليه ملت ايران روا داشته اند و بر خلاف تمام معاهده هاي بين المللي و پذيرفته شده جهاني و خلاف اخلاقيات قانون و عرف بين المللي است را براي نسل جوان به ويژه دانش آموزان آگاه تبيين شود.

وي با اشاره به فداكاري ها و رشادت هاي دانش آموزان در عرصه هاي مختلف انقلاب اسلامي بيان داشت: حركت ماندگار شهيد فهميده ها و ديگر شهداي پرافتخار دانش آموز ايران اسلامي در راستاي حفظ ارزش ها و همه خوبي ها بوده كه ملت سرافراز ايران بيش از چهار دهه از عمر پربركت انقلاب اسلامي بهاي سنگيني را براي آن پرداخته اند.

وي اظهار داشت: دانش آموزان رشيد و آگاهي كه در مبارزه با استكبار همواره نقش فعال و فراموش ناشدني داشته، فردا نيز در روز 13 آبان روز ملي مبارزه با استكبار جهاني در راهپيمايي باشكوه اين روز باشكوه تر از سال هاي گذشته حضور خواهند داشت.

نماينده عالي دولت در استان گيلان از تشكل هاي دانش آموزي خواست تا با استفاده از ظرفيت ها به تبيين موضوعات بپردازند و با استفاده از روحيه آگاهي بخشي، تقويت حق طلبي، اعتماد به نفس و مسئوليت پذيري زمينه فرداي بهتر سرزمين و استانمان را فراهم كنند.

زارع با اشاره به نقش مهم تشكل هاي دانش آموزي بيان داشت: تشكل هاي دانش آموزي با تقويت تشكل هاي خود و با عضوگيري بيشتر براي استفاده از فرصت خوب ايجاد شده براي مشق اعتماد به نفس ، مسئوليت پذيري ، خودباروي، مشاركت و همدلي بيشتر بهره ببرند.

وي با بيان اين كه فضاي كنوني جامعه و كشور بيش از هر زمان ديگري به وفاق ، همدلي و وحدت نياز دارد، گفت: انتظار ما از دانش آموزان، اولياء مدارس و آموزش و پرورش تحقق برنامه هاي دولت و همانطوري كه رئيس جمهوري در پرسش مهر امسال عنوان كردند، تقويت نشاط، شادابي و دلپذير بودن محيط مدرسه كه البته با انديشيدن و گام نهادن در راستاي حقوق شهروندي و واگذاري برخي از مسئوليت ها به دانش آموزان است.

وي بيان داشت: از اوليا و مديران مدارس انتظار است كه برخي از مسئوليت هاي قابل سپردن به دانش آموزان را به آنها بسپارند، زيرا محيط مدرسه فرصت مناسبي براي مسئوليت پذيري دانش آموزان و مشق اعتماد به نفس و اجتماعي شدن آنها براي آينده كشور است.

وي اظهار داشت: خانواده بزرگ آموزش و پرورش اعم از ستاد اداره كل و مديريت شهرستان ها و مناطق با همه محدوديت ها و مشكلات، توانسته اند پروژه مهر و سال تحصيلي را با مشاركت خوب مردم، خانواده ها و دانش آموزان به شايستگي آغاز كنند و يقين دارم در راستاي ارتقاء شاخص هاي آموزشي و تربيتي از هيچ كوششي دريغ نمي كنند.

استاندار گيلان در خاتمه سخنانش در جمع تشكل هاي دانش آموزي استان گيلان از عموم مردم براي شركت در راهپيمايي 13 آبان دعوت كرد.

در اين مراسم نمايندگان چهار تشكل دانش آموزي استان به قرائت بيانيه پرداختند.

استان گيلان داراي حدود 400 هزار دانش آموز است كه در بيش از پنج هزار واحد آموزشي تحصيل مي كنند.

فردا 13 آبان روز ملي مبارزه با استكبار جهاني و روز دانش آموز است.
منبع خبر:
ايرنا
   تاریخ: ۱۲:۲۰ - ۱۲/۰۸/۱۳۹۸   بازدید: ۱۵
اخبار مشابه در سایر منابع خبری:
استاندار گيلان: عهدشكني هاي آمريكا براي نسل جوان تبيين شود   جماران