روابط عمومی استانداری گیلان
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

آژير خطر براي شهرك تاريخي ماسوله به صدا درآمد/ ضرورت توجه مسئولان
 
فومن- رئيس شوراي شهر ماسوله با اشاره به قطع تنها منبع درآمدي شهرداري اين شهر به دستور مقام قضايي از مسئولان استان گيلان و شهرستان فومن خواست اقدامي در اين زمينه انجام دهند.
آژير خطر براي شهرك تاريخي ماسوله به صدا درآمد/ ضرورت توجه مسئولان فومن- رئيس شوراي شهر ماسوله با اشاره به قطع تنها منبع درآمدي شهرداري اين شهر به دستور مقام قضايي از مسئولان استان گيلان و شهرستان فومن خواست اقدامي در اين زمينه انجام دهند.

رضوان عسگرپور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برخي ويژگي هاي شهرك تاريخي ماسوله از نظر جمعيت، مساحت و يا حتي ساختار، اظهار كرد: با توجه به ويژگي هاي منحصربه فرد، شهرك تاريخي ماسوله هميشه نيازمند يك نگاه ويژه از سوي مسئولان بوده است.

وي با بيان اينكه جمعيت ثابت ماسوله به 500 نفر نمي رسد، افزود: در زمان حضور گردشگران و مسافران داخلي و خارجي كه در تمام فصول سال شاهد حضور آنها در اين شهرك هستيم اين جمعيت روزانه به 10 تا 20 هزار نفر هم مي رسد.

رئيس شوراي شهر ماسوله با اشاره به اينكه وجود اين حجم از جمعيت با توجه به ساختار تاريخي اين شهر به ويژه تر شدن شرايط ماسوله اضافه مي كند، گفت: براي ارائه خدمات بهتر و بيشتر به اين حجم از جمعيت نيازمند ايجاد زيرساخت ها و امكانات مناسب رفاهي و امنيتي هستيم.

وي در ادامه به حجم بالاي توليد زباله در اين شهرك تاريخي در زمان حضور مسافران و گردشگران اشاره و تصريح كرد: بايد براي ساماندهي به زباله هاي توليدي توسط مسافران و همچنين ارائه خدمات بهداشتي اقدامات موثري انجام دهيم.

عسگرپور با اشاره به ورود حجم بالاي خودرو و لزوم تأمين امنيت و جاي پارك مناسب، افزود: انجام اين مهم زماني مسير خواهد شد كه شهرداري بتواند درآمدي براي ساماندهي به اين وضعيت، تأمين پاركبان و نگهبان محله در مقابل دريافت مبالغي خدمات مناسبي به شهروندان و گردشگران و مسافران ارائه كند.

وي در ادامه با اشاره به اينكه طي هفته هاي گذشته با توجه به دستور مقام قضايي تنها منبع درآمدي شهرداري ماسوله كه تأمين كننده بودجه شهرداري، ارائه خدمات، تأمين پاركبان و پرداخت حقوق پرنسل خدماتي اين شهر بود قطع شده است، گفت: اين موضوع سبب شده تا شهرداري شهرك تاريخي ماسوله نتواند به وظايف خود به خوبي عمل كند.

رئيس شوراي شهر ماسوله با بيان اينكه با توجه به انجام مقدمات ثبت جهاني اين شهرك توسط ميراث فرهنگي گيلان، تصريح كرد: به دليل شرايط اين شهرك تاريخي و عدم ساز و ساخت شهرداري در آن براي تأمين منابع مالي و يا حتي جذب سرمايه گذار تنها منبع درآمدي شهرداري اين شهر دريافت عوارض ورودي براي ارائه خدمات رفاهي به گردشگران و مسافران بود كه در حال حاضر با دستور مقام قضايي قطع شده است.

وي با اشاره به درخواست از مراجع ذيصلاح براي حل اين مشكل و عدم پاسخگويي به اين درخواست، افزود: از همه مسئولان شهرستان و استان گيلان درخواست مي كنم قبل از اينكه شهرداري ماسوله از پرداخت حقوق كاركنان و ارائه خدمات به شهروندان و گردشگران ناتوان شود بايد براي اين موضوع راهكار اساسي پيش بيني كرد.

عسگرپور با بيان اينكه با توجه به عدم درآمد مالي، شهرداري ماسوله موفق به بكارگيري نگهبان شب براي فصول پاييز و زمستان و يا پاركبان براي هدايت خودروها نشده است از استاندار گيلان، فرماندار و دادستان شهرستان فومن خواست قبل از تعطيلي شهرداري ماسوله و ايجاد وضعيت نامناسب براي اين شهر اقدام مناسبي صورت گيرد.
منبع خبر:
خبرگزاري مهر
   تاریخ: ۰۹:۲۳ - ۲۴/۰۷/۱۳۹۸   بازدید: ۶۰
اخبار مشابه در سایر منابع خبری:
آژير خطر براي شهرك تاريخي ماسوله به صدا درآمد/ ضرورت توجه مسئولان  گیلانستان
آژير خطر براي شهرك تاريخي ماسوله به صدا درآمد/ ضرورت توجه مسئولان  تابناک