روابط عمومی استانداری گیلان
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

دلايل تاخير در آغاز عمليات اجرايي تعريض «جاده خمام به خشكبيجار»
 
حسن پور با بيان اينكه پروژه تعريض جاده خمام به خشكبيجار از پروژه هاي سفر رياست جمهوري است، يادآور شد: از راه و شهرسازي مي خواهيم كه اولويت خود را بر روي اين پروژه بگذارد.

حسن پور با بيان اينكه پروژه تعريض جاده خمام به خشكبيجار از پروژه هاي سفر رياست جمهوري است، يادآور شد: از راه و شهرسازي مي خواهيم كه اولويت خود را بر روي اين پروژه بگذارد.

اختصاصي پايگاه اطلاع رساني ديارميرزا درحاليكه ميرشمس مومني زاده فرماندار شهرستان رشت در هشتم شهروير ماه پس از كش و قوسهاي فراوان وعده داده بود كه عمليات اجرايي تعريض «جاده خمام به خشكبيجار» به زودي آغاز شود، اين اتفاق هنوز رخ نداده است.

در همين زمينه سارنگ حسن پور بخشدار خشكبيجار در گفتگو با ديارميرزا در مورد جاده خشكبيجار به خمام گفت: در حال حاضر پيمانكار اين مشخص شده است و براي تجهيز كارگاه نيز اقداماتي در حال انجام است.

حسن پور در مورد دلايل تاخير در اجراي پروژه اظهار كرد: يكي از مسايلي كه پيمانكار با آن روبرو است، بحث زمين براي برپايي تجهيزات كارگاه است.

وي ادامه داد: از ديگر مسائلي كه اين پروژه را تحت تاثير قرار داده است، مسئله لوله گذاري خط انتقال آب شرب از تصفيه خانه سنگر به انزلي، خمام و خشكبيجار بود كه بالغ بر 25 ميليارد تومان اعتبار هزينه شده است.

حسن پور افزود: پروژه لوله گذاري آب از سمت خمام در حال اجرا است و از خشكبيجار نيز گروهي را به كار خواهيم گرفت تا كارها سرعت عمل بيشتري بگيرد.

بخشدار خشكبيجار با اشاره به اجراي رينگ گاز شهري يادآور شد: در گذشته لوله گاز شاقاجي اگر به مشكل بر مي خورد گاز خشكبيجار كاملا قطع مي شد كه خوشبختانه با اعتباري بالغ بر 3 ميليارد توانستيم رينگ گازي خشكبيجار و كوچصفهان حل كنيم.

وي با بيان اينكه پروژه تعريض جاده خمام به خشكبيجار از پروژه هاي سفر رياست جمهوري است، يادآور شد: از  راه و شهرسازي مي خواهيم كه اولويت خود را بر روي اين پروژه بگذارد.

حسن پور با اشاره به اينكه جاده كم عرض و نامناسب خمام به خشكبيجار سبب حوادث دلخراشي در اين مسير شده است، افزود: تاكيد استاندار گيلان براي اجراي اين پروژه است و با توجه به اينكه كشور داراي مشكلات مالي است اما براي شروع اين پروژه در حال حاضر منابع مالي مشخص است و انتظار داريم كه راه و شهرسازي اقدامات خود را در اين پروژه سرعت ببخشد.
منبع خبر:
دیار میرزا
   تاریخ: ۱۸:۵۹ - ۲۴/۰۷/۱۳۹۸   بازدید: ۴۰