روابط عمومی استانداری گیلان
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

حضور شيعه و سني در زيارت اربعين خار چشم دشمنان اسلام است
 
گروه سياست و اقتصاد - امام جمعه اسالم گفت: اينكه امروز جمع كثيري از اهالي تشيع و تسنن در حركتي كم نظير به طور منسجم به زيارت اربعين مي روند نماد وحدت مذاهب اسلامي و خار چشم وهابيت كوردل و دشمنان اسلام است.
گروه سياست و اقتصاد - امام جمعه اسالم گفت: اينكه امروز جمع كثيري از اهالي تشيع و تسنن در حركتي كم نظير به طور منسجم به زيارت اربعين مي روند نماد وحدت مذاهب اسلامي و خار چشم وهابيت كوردل و دشمنان اسلام است.به گزارش ايكنا از گيلان، حجت الاسلام والمسلمين محمدجواد باقري ارومي، امام جمعه اسالم امروز، 26 مهرماه در خطبه هاي نماز جمعه اين شهر، ضمن تسليت فرارسيدن اربعين حسيني و بيان فضيلت زيارت امام حسين(ع) در اين روز، پيام اربعين را نشر حقيقت عاشورا و ويران كردن بنيان ظلم بني اميه با خطبه هاي كوبنده حضرت زينب(س) و امام سجاد(ع) دانست و اظهار كرد: اينكه امروز جمع كثيري از اهالي تشيع و تسنن اسالم در زير لواي محبت امام حسين(ع) در حركتي كم نظير به طور منسجم به زيارت اربعين مي روند نماد وحدت مذاهب اسلامي و خار چشم وهابيت كوردل و دشمنان اسلام است.

وي به تبيين بيانات رهبر معظم انقلاب در جمع پاسداران دانشگاه امام حسين(ع) پرداخت و تصريح كرد: همانطور كه رهبري فرمودند، خط مشيء سپاه يك وظيفه الهي براساس آيه قرآن و حديث شريف حسيني و آمادگي كامل براي مقابله با دشمنان و نرفتن زير بار ظلم و جور و به ويژه در اين دوران كوتاه نيامدن در مقابل آمريكاي جنايتكار است.

امام جمعه اسالم اقدام خصمانه حمله به نفتكش ايراني توسط عربستان سعودي جيره خوار آمريكا و اسرائيل در منطقه را محكوم كرد و گفت: يقينا چنين اقداماتي بي پاسخ نخواهد ماند و سعودي ها بايد منتظر سيلي محكم و خشن جمهوري اسلامي باشند؛ چرا كه در طي چند ماه گذشته چندين بار در شرايط حساس سفر مقامات خارجي به ايران چنين خطايي را مرتكب شده اند.

باقري ادامه داد: همزماني اين اقدام با سفر عمران خان، نخست وزير پاكستان كه جهت ميانجيگري بين ايران و عربستان به كشور ما سفر كرده بود نشان داد پاسخ مقام معظم رهبري به نخست وزير پاكستان كاملا دقيق و بجا بوده و عربستان اهل مذاكره نيست.

وي هرگونه مذاكره و گفتگوي ايران و عربستان را منوط به توقف كامل حملات مهاجمين به يمن و خروج كامل از اين كشور و اجازه ورود كمك هاي بشردوستانه از جمله غذا و دارو و پزشكي دانست و متذكر شد: بعد از اين مراحل بايد گفتگوهاي ملي تحت حمايت و هدايت مردم و با حضور كليه احزاب سياسي يمن انجام بگيرد تا در نهايت دولت فراگير وحدت ملي تشكيل شود.

امام جمعه اسالم دستگيري «روح الله زم»، مدير كانال آمدنيوز توسط جوانان مخلص و نيروهاي جان بركف سازمان اطلاعات سپاه را نشان از اوج قدرت اطلاعاتي و اشراف امنيتي - بين المللي سپاه دانست و عنوان كرد: مدير اين كانال ضدانقلاب عامل اصلي اغتشاشات و آشوب هاي گسترده خياباني در سال هاي گذشته و بر هم زننده امنيت ملي كشورمان بود لذا ضمن عرض خداقوت و تبريك اين موفقيت بزرگ خواستاريم تا مشخص شدن و مجازات همه عوامل خودفروخته و خيانتكاري كه به اين مجموعه خائن كمك مي كردند اين روند ادامه پيدا كند.

باقري با اشاره به وقوع سيل و تخريب پل اصلي شهر اسالم، خاطرنشان كرد: سال گذشته در خصوص خطر تخريب پل در نماز جمعه آبان ماه هشدارهاي لازم را دادم، اما گوش شنوايي وجود نداشت! مديران ناكارآمد كه كوتاهي مي كنند بايد شناسايي و مجازات شوند. بسيار جاي تاسف است كه به اذعان معاون عمراني استاندار گيلان اعتبار لازم براي تقويت پل تصويب شده، اما در مرحله عمل بودجه تخصيص نيافته است.

وي با بيان اينكه نبود اعتبار كافي عمراني براي اصلاح بستر رودخانه و تقويت پل يكي از عوامل اصلي تخريب پل اسالم است، اضافه كرد: مسئله دوم برداشت بي رويه شن و ماسه از بستر رودخانه است كه به مرور زمان منجر به تغيير بستر و مسير رودخانه شده و هيچ مانعي جهت مهار سيل در سر راه آن وجود ندارد.

انتهاي پيام
منبع خبر:
خبرگزاري قرآن
   تاریخ: ۱۴:۵۶ - ۲۶/۰۷/۱۳۹۸   بازدید: ۴۵