روابط عمومی استانداری گیلان
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

امكان ساخت سريع دو پل بزرگ تخريب شده وجود ندارد/ وضعيت بعد از بارش شديد به حالت عادي بازگشته است
 
مديركل ستاد مديريت بحران استانداري گيلان با يادآوري اهتمام و جديت تمامي دستگاه هاي خدمات رسان براي رفع مشكلات ناشي از بارش شديد در استان گفت: هم اكنون، وضعيت به حالت عادي بازگشته و مسئولان همچنان پاي كار هستند. نوشته امكان ساخت سريع دو پل بزرگ تخريب شده وجود ندارد/ وضعيت بعد از بارش شديد به ...
گيل خبر/ رضا اسلامي صبح دوشنبه افزود: در حال حاضر آب ، برق ، گاز و تلفن تمامي مشتركاني كه بدليل مشكلات ناشي از بارش هاي شديد قطع شده بود، وصل است.

وي با اشاره به آسيب هاي وارده به بناها ، راه ها ، شكستگي و يا تخريب چندين پل گفت: دو پل بزرگ مواصلاتي اسالم تالش و كرگرود رانكوه املش تخريب شد كه امكان ساخت آنها و بررسي هاي لازم به صورت سريع امكانپذير نيست اما راه هاي جايگزين براي تردد از اين مسير پيش بيني شده است.

مديركل ستاد مديريت بحران استانداري گيلان تصريح كرد: از 16 شهرستان استان ، 14 شهرستان متاثر از بارش ها بوده و 9 شهرستان فومن، تالش، ماسال، صومعه سرا، رضوانشهر و شفت در غرب استان و شهرستان هاي رودسر ، املش و لنگرود در شرق استان خسارات قابل توجهي ديده اند .

اسلامي آسيب به واحدهاي مسكوني ، پل ها ، ابنيه و راه ها ، پل هاي روستايي ، كشت دوم بخش كشاورزي، دامداري، آسيب به تاسيسات آب ، برق ، گاز و مخابرات و نيز واحدهاي آموزشي را از عمده خسارت هاي وارد شده ناشي از بارش شديد باران و بدنبال آن طغيان روخانه ها و در برخي مناطق وقوع سيلاب عنوان كرد.

وي يادآور شد: هم اكنون آبگرفتگي ها فروكش كرده و در حال حاضر به غير از دو پل بزرگ و اصلي يادشده، راه هاي استان باز است و راهداران نيز در حال ترميم و بازسازي بخش هايي از مسيرهايي هستند كه دچار آب شستگي شده است.

اسلامي خاطرنشان كرد: روز گذشته مناطق خسارت ديده را بازديد كرديم و امروز نيز بازديدها را براي بررسي وضعيت، ميزان خسارت ها در جهت اتخاذ تصميمات براي رفع مشكلات ادامه مي دهيم .

امدادرساني به مناطق سيل زده با جديت در حال انجام است

علي اوسط اكبري مقدم معاون هماهنگي امور عمراني استاندار گيلان نيز با اشاره به بازديدهاي روز گذشته خود از تالش گفت: خسارت هايي به زيرساخت هاي حوزه راه، برق، گاز و آب وارد شده است.

وي ادامه داد: اين بارندگي ها در شهرستان تالش موجب طغيان رودخانه ها، آبگرفتگي معابر و همچنين آسيب به پل اصلي شهر اسالم و برخي راه هاي دسترسي روستايي شده است.

وي به بازديد خود از پل آسيب ديده شهر اسالم و مناطق اطراف آن اشاره و اضافه كرد: پس از ارائه نظرات كارشناسي ، اقدامات و تصميمات لازم صورت خواهد گرفت ضمن آنكه امدادرساني به مناطق سيل زده با جديت در حال انجام است.

دستور استاندار گيلان براي رسيدگي به وضعيت مردم مناطق خسارت ديده

ارسلان زارع استاندار گيلان نير روز گذشته به معاون هماهنگي امور عمراني استانداري، دستور داد با فوريت، به وضعيت مردم مناطق خسارت ديده ناشي از بارش شديد باران رسيدگي، از مناطق يادشده به صورت ميداني بازديد و اقدامات انجام گرفته را به وي گزارش كند.

وي تاكيد كرد كه هرچه سريع تر پيگيري هاي لازم براي رفع مشكلات ناشي از تخريب پل ها و نيز برقراري شرايط عادي انجام گيرد و از ستاد پيشگيري، هماهنگي و فرماندهي عمليات پاسخ به بحران استان گيلان نيز خواست مديريت هماهنگي اقدامات بين دستگاه هاي اجرايي، هلال احمر و شهرداري ها را عهده دار شود و به فرمانداران و بخشداران نيز تاكيد كرد از تمامي ظرفيت ها براي رفع مشكلات بوجود آمده، استفاده كنند.

مهدي ولي پور مديرعامل جمعيت هلال احمر گيلان نيز گفت كه بر اساس هشدارهاي هواشناسي، 17 پايگاه جمعيت هلال احمر گيلان و 16 شعبه اين جمعيت در سطح استان آماده باش بوده اند.

روند افزايش دما در گيلان

طبق اعلام اداره كل هواشناسي گيلان، سامانه بارشي از عصر ديروز (يكشنبه) تضعيف شده و شاهد كاهش ناپايداري هاي جوي و ابر هستيم و افزايش دما تا پايان هفته مورد انتظار است. بر همين اساس آسمان امروز در استان صاف تا نيمه ابري، افزايش دما، گاهي افزايش ابر و وزش باد، احتمال بارش پراكنده پيش بيني شده است.

بيشترين ميزان بارش در شهرستان املش با 237 ميليمتر ، رودسر با 200 ميليمتر و در غرب استان نيز رضوانشهر 127ميليمتر و تالش با 120 ميليمتر بوده كه در مدت كمتر از 24 ساعت گزارش شده است.

ايرنا
منبع خبر:
گیل خبر
   تاریخ: ۱۱:۲۷ - ۲۲/۰۷/۱۳۹۸   بازدید: ۴۰