روابط عمومی استانداری گیلان
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

محيط مدرسه به فضاي پرنشاط و لذت بخش تبديل شود
 
زارع به كارگيري فناوري هاي نوين در راستاي بهبود فضاي آموزشي را بسيار موثر و نتيجه بخش دانست و گفت: در كنار علم آموزي دانش آموزان، متوليان آموزش و پرورش بايستي محيط مدرسه را به فضاي آرام، پرنشاط و لذت بخش تبديل كنند.
زارع به كارگيري فناوري هاي نوين در راستاي بهبود فضاي آموزشي را بسيار موثر و نتيجه بخش دانست و گفت: در كنار علم آموزي دانش آموزان، متوليان آموزش و پرورش بايستي محيط مدرسه را به فضاي آرام، پرنشاط و لذت بخش تبديل كنند.به گزارش خبرگزاري شبستان و به نقل از پايگاه اطلاع رساني استانداري گيلان، «ارسلان زارع» عصر امروز(دوشنبه،15 مهر) در همايش مديران آموزش و پرورش استان گيلان كه با حضور دكتر محسن حاجي ميرزايي وزير آموزش و پرورش در بندرانزلي برگزار شد، نهاد آموزش و پرورش را نهادي استراتژيك و بنيادي ترين ركن توسعه كشور دانست كه به تربيت و تعليم منابع انساني اهتمام دارد و افزود: هشتمين دوره كشوري جشنواره جابربن حيان كه به تازگي شاهد برگزاري آن در گيلان بوديم فرصت خوبي براي شناسايي دانش آموزان منتخب از سراسر كشور بود.

استاندار گيلان خاطرنشان كرد: شركت كنندگان اين جشنواره در بخش هاي مختلف علمي، فعاليت هاي خود را به نمايش گذاشتند و با بروز ايده هاي خلاق بر اساس تاكيدات سند تحول بنيادين آموزش و پرورش و تقويت مهارت هاي زندگي، اقدامات گروهي و تعامل با يكديگر را تجربه كردند.

نماينده عالي دولت در گيلان با بيان اينكه جامعه پذيركردن دانش آموزان، از دوره ابتدايي ممكن است، اظهار داشت: يكي از راه هاي تحقق آن، آموزش هاي علمي و نيز مهارتي است كه بايد در دستور كار باشد تا حركت روبه توسعه كشور شتاب گيرد.

وي با اشاره به اينكه شركت هاي دانش بنيان ظرفيت هاي خوبي در حوزه مهارت افزايي و جذب نخبگان هستند، گفت: در گيلان، فعاليت هاي مناسبي از سوي اين شركت ها در حال انجام است كه بايد اقدامات حمايتي لازم از سوي آموزش و پرورش صورت گيرد تا دانش آموزان در كنار تكاپوهاي علمي به سمت اين گونه فعاليت ها نيز سوق يابند.

استاندار گيلان با بيان اينكه سيستم آموزشي توانمند و هدفمند در توسعه كشور اثرگذار است، افزود: به روزرساني آموزش و پرورش در حوزه هاي سخت افزاري و نرم افزاري در مدارس بايد مورد توجه قرارگيرد زيرا به كارگيري فناوري هاي نوين در راستاي بهبود فضاي آموزشي موثر و نتيجه بخش است.

وي اظهار داشت: در كنار علم آموزي دانش آموزان، متوليان آموزش و پرورش بايستي محيط مدرسه را به فضاي آرام، پرنشاط و لذت بخش تبديل كنند تا ثمرات يادگيري دوچندان شود.

وي خاطرنشان كرد: رئيس جمهوري در آغاز سال تحصيلي جديد در بيستمين پرسش مهر از دانش آموزان سوال كردند "محيط مدرسه از نظر شما چگونه است؟ دولت، معلمان و خانواده ها براي دلپذيرتر و شادترشدن محيط مدارس چه كاري بايد انجام دهند؟"

دكتر زارع يكي از ملزومات اشتغالزايي را داشتن مهارت دانست و گفت: هدف غايي توسعه ي مهارت نيز افزايش اشتغال پايدار در جامعه است و براين اساس، مهارت آموزي ضرورت امروز و فرداي كشورمان محسوب مي شود و نهاد آموزش و پرورش بايد به آن توجه داشته و برنامه ريزي هاي لازم را در اين خصوص انجام دهد.

رييس شوراي آموزش و پرورش گيلان به آغاز باشكوه سال تحصيلي جديد و بازگشايي كلاس هاي درس در استان با برنامه ريزي و تلاش بي وقفه تمامي فرهنگيان عزيز و تمهيدات انديشيده شده متوليان اين بخش اشاره كرد و افزود: در سالي كه دشمنان نظام جمهوري اسلامي در راستاي بزرگنمايي مشكلات هستند، حضور باشكوه دانش آموزان در مدارس و رضايتمندي خانواده ها مايه افتخار و مباهات است.

دكتر زارع تصريح كرد: پيشينه فرهنگي، تاريخي و اجتماعي گيلانيان و افتخارآفريني آنان در عرصه هاي مختلف مسئوليت ما را دو چندان مي كند.

وي به كسب جايگاه ششم گيلان در ميان رتبه هاي زير هزار كنكور سراسري امسال اشاره كرد و گفت: دانش آموزان استان گيلان همه ساله درخشش هاي خيره كننده اي در آزمون سراسري و ديگر رقابت هاي علمي كشوري دارند كه اين ظرفيت ها بايد به طور ويژه مورد ملاحظه قرار گيرد و نسبت به تقويت آن با بهره گيري از دو مولفه خلاقيت و نوآوري اهتمام شود.

نماينده عالي دولت در گيلان افزود: انتظارم از مجموعه آموزش و پرورش گيلان اين است كه در سال آينده شاهد ارتقاء حداقل يك رتبه در شاخص آزمون سراسري باشيم.

وي اظهار داشت: يقين دارم كه براي ارتقاء همه شاخص هاي آموزشي با تلاش فرهنگيان، برنامه ريزي و مديريت آموزش و پرورش و همكاري خانواده ها، همانگونه كه در كسب رتبه هاي برتر جزء بهترين ها در كشور بوده ايم در ساير شاخص هاي آموزش مراتب تعالي را طي كنيم.
منبع خبر:
شبستان
   تاریخ: ۲۳:۴۹ - ۱۵/۰۷/۱۳۹۸   بازدید: ۲۸