روابط عمومی استانداری گیلان
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

تونل حيران آستارا 10 روز بسته مي شود | عدم اطلاع مسئولان گيلان از انسداد تونل
 
در پي انتشار خبري از سوي مركز مديريت راه هاي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان اردبيل مبني بر انسداد تونل حيران به مدت 10 روز از 16 تا 25 مهر ماه سال جاري مسئولان گيلاني در اين خصوص اظهار بي اطلاعي كردند.

در پي انتشار خبري از سوي مركز مديريت راه هاي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان اردبيل مبني بر انسداد تونل حيران به مدت 10 روز از 16 تا 25 مهر ماه سال جاري مسئولان گيلاني در اين خصوص اظهار بي اطلاعي كردند.

اختصاصي پايگاه اطلاع رساني ديارميرزا در پي انتشار خبري از سوي مركز مديريت راه هاي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان اردبيل مبني بر انسداد تونل حيران به مدت 10 روز از 16 تا 25 مهر ماه سال جاري مسئولان گيلاني در اين خصوص اظهار بي اطلاعي كردند.

فرمانده پليس راه گيلان در گفت و گو با خبرنگار ديارميرزا با اظهار بي اطلاعي از اين موضوع گفت: بنا به اظهارات من از اين قضيه مهم با خبر شدم و اين قضيه حداقل بايد به پليس راه گيلان به جهت هماهنگي و اجراي انسداد تونل اطلاع داده مي شد تا مردم هم از تردد غير ضروري در آن محور خودداري كرده و مشكلي از اين بابت دچار آن ها نشود.

حسن رستم زاد فرماندار آستارا نيز در گفتگو با ديارميرزا از اين موضوع اظهار بي اطلاعي كرد و گفت: هيچ سخني در اين رابطه با بنده نشده و اين كار را از سوي راهداري اردبيل بعيد مي دانم، متاسفانه به ما كه يك طرف راه در حيران هستيم اطلاع داده نشده و بنده با فرماندار نمين نيز در اين خصوص صحبت خواهم كرد، از بابت اطلاع رساني از شما خبرنگار ديارميرزا در خصوص اين مسئله ممنونم و اعتراض خود را از طريق استاندار گيلان در اين خصوص اعلام خواهم كرد.

مسئولان گيلان با مركز مديريت راه هاي كشور هماهنگ باشند

رئيس روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان اردبيل در اين خصوص به خبرنگار ديارميرزا گفت: تونل حيران از 16 تا 25 مهر به علت تعميرات سيستم روشنايي، لكه گيري، پاكسازي و تنظيف تونل مسدود است و رفت و آمد از طريق مسير كنار گذر انجام خواهد شد.

سيد هاشمي در خصوص سوال خبرنگار ديارميرزا بابت عدم اطلاع به مسئولان گيلان در اين قضيه گفت: اين مسئله از سوي رئيس مركز مديريت راه هاي كشور ابلاغ شده و مسئولان گيلان بايد با ايشان هماهنگ باشند.

عدم هماهنگي با مسئولان گيلان همزمان با اربعين

با توجه به انسداد تونل حيران گيلان در مسير آستارا به اردبيل و بالعكس از ساعت 8صبح تا 17عصر 16 تا 25 مهرمابه نظر مي رسد اين كار نياز به هماهنگي با پليس راه داشته است و مسدود كردن ده روزه تونل گردنه حيران آستارا در دوران حضور زوار خارجي اربعين حسيني ممكن است، مشكلاتي را در پيش داشته باشد، هماهنگي مسئولان امر بيش از هر مسئله اي در اين قضيه احساس مي شود.

 شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غربي ترين نقطه استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار داشته و 18/5 كيلومتر نوار ساحلي، 15 كيلومتر مرز آبي و 32 كيلومتر مرز خاكي با جمهوري آذربايجان دارد.
منبع خبر:
دیار میرزا
   تاریخ: ۰۰:۳۳ - ۱۶/۰۷/۱۳۹۸   بازدید: ۵۰