روابط عمومی استانداری گیلان
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸

سالاري؛ استانداري كه استاندار ساز بود!
 
تابناك / به علت هوش و ذكاوت و نفوذ اثرگذار سياسي و اجتماعي وي ، تاكنون مديران كلاني در استان ها و بعضا در وزارت خانه ها با نظر شخص دكتر سالاري گمارده شده است.
تابناك / به علت هوش و ذكاوت و نفوذ اثرگذار سياسي و اجتماعي وي ، تاكنون مديران كلاني در استان ها و بعضا در وزارت خانه ها با نظر شخص دكتر سالاري گمارده شده است.

مصطفي سالاري استاندار اسبق بوشهر و گيلان از جمله مديران باسواد، كارآمد و تواناي به شمار مي رود، فردي كه پله هاي ترقي را روز به روز طي كرده و به سطح مديريتي بالايي در كشور رسيده است.

وي پس از نمايش دادن كارآمدي خود در استان بوشهر، با اعتماد رئيس جمهور به گيلان رفت تا اين شهر استراتژي و مهم را دريابد و در قامت استاندار در اين استان به خوبي درخشيد.

سالاري سپس با پيشنهاد شخص رياست جمهوري و ديگر اعضاء هيأت دولت، رياست سازمان تامين اجتماعي كشور را به عهده گرفت، رياست سازمان مهمي چون تامين اجتماعي بايد فردي كارآمد، آزمون ديده، برنا و مجرب باشد كه سالاري نيز يكي از مديران با وجود چنين شاخصه هايي براي اين سمت تشخيص داده شد.

دكتر مصطفي سالاري را بايد از جمله مديران جوانِ فعال و كارآمد دانست كه در امر مديريتي مي توانند تحول آفرين باشند، اين همان نتيجه عمل به ديدگاه رهبر معظم انقلاب در رابطه با اعتماد به جوانان است.

وي در امر مديريتي سياست زده نيست و تمام بنيه مديريتي وي بدون حاشيه و معقولانه در راستاي نظام ، حاكميت و دولت تنظيم شده است كه اين نيز يكي از رازهاي شكوفايي مديريتي وي به حساب مي آيد.

همواره از سالاري به عنوان يك ظرفيت مديريتي مهم ياد مي شود، وي علاوه بر اينكه استاندار شايسته و نمونه اي بوده است ، استاندار ساز نيز است. پس از جدايي از بوشهر و گيلان ، به معاونان آن اعتماد شد.

به علت هوش و ذكاوت و نفوذ اثرگذار سياسي و اجتماعي وي ، تاكنون مديران كلاني در استان ها و بعضا در وزارت خانه ها با نظر شخص دكتر سالاري گمارده شده است.

از جمله انتصاب گراوند به عنوان استاندار بوشهر و حقيقي به عنوان استاندار زنجان و همچنين انتصاب ارسلان زارع به عنوان استاندار گيلان مي باشد. البته در انتصاب ديگر استانداران و معاونين وزرا و... نيز اثرگذار و در بعضي از موارد فقط به گزينه هاي وي اكتفا نموده اند.

اين امر نشان دهنده اين است كه سالاري به خودي خود ظرفيتي براي كشور به حساب مي آيد و از طرف ديگر ظرفيت ساز و مربي و تربيت كننده مديران فعال نيز است و بسياري از مديران را در عرصه هاي مختلف از پايين ترين عضو خانه دولت تا مديران كلان را ارتقا داده است.متاسفانه برخي از افراد تا به منصب و يا مقام بالاتري دست پيدا مي كنند، خود را فقط ديده و ديگر به فكر ديگران و همشهريان خود نيستند و سعي مي كنند از هم استاني هاي خود دوري و از توانايي هاي آنان استفاده اي نكنند و بعضا عليه همشهري هاي خود اقداماتي دور از منافع ملي و استاني و شهرستاني كنند ، اما سالاري هيچگاه عقبه خود را فراموش نكرد و همواره در زمينه ارتقا و دستگيري آنان به جهت حل و رفع مشكلات كشور و استان تلاش مي كند.

نگاه دكتر سالاري نگاه تك روي و بي اعتمادي به افراد بومي نيست، بلكه نگاه وي ارتقاء افراد توانمند بومي است و بر همين اساس به دنبال تربيت مديران جوان و كارآمد است.

اين چند نمونه مختصر از ويژگي هاي ممتاز دكترمصطفي سالاري باعث شده است كه وي نزد مردم استان بوشهر محبوب و از افتخارات و افراد مورد اعتماد مردم اين استان باشد.

برچسب ها: مصطفي سالاري ، استاندار گيلان
منبع خبر:
تابناک خوزستان
   تاریخ: ۱۲:۰۰ - ۱۷/۰۶/۱۳۹۸   بازدید: ۵۵