روابط عمومی استانداری گیلان
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸

پيام تسليت نماينده ولي فقيه در اردبيل و سرپرست استانداري گيلان درپي درگذشت شاعر برجسته تالش
 
ارسلان زارع، سرپرست استانداري گيلان درپي درگذشت شاعر پيشكسوت اهل تسنن و نويسنده كتاب تالشنامه پيام تسليتي صادر كرد.

ارسلان زارع، سرپرست استانداري گيلان درپي درگذشت شاعر پيشكسوت اهل تسنن و نويسنده كتاب تالشنامه پيام تسليتي صادر كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني ديارميرزا آيت الله عاملي نماينده ولي فقيه در اردبيل و ارسلان زارع سرپرست استانداري گيلان درپي درگذشت شاعر پيشكسوت اهل تسنن و نويسنده كتاب تالشنامه پيام تسليتي صادر كردند.

متن پيام ارسلان زارع به اين شرح است:

انالله و انا اليه راجعون

خبر درگذشت مرحوم سيدنهضت حسيني نژاد از چهره هاي برجسته تقريب ميان اهل تسنن و تشيع گيلان موجب تاثر خاطر و تألم اينجانب گرديد.

آن مرحوم علاوه بر اينكه نقش مؤثر و توانگري در توسعه ي وحدت و ايجاد الفت و همدلي ميان اهل تشيع و تسنن منطقه ايفا مي كرد، آثار ارزشمندي در عرصه ي شاعري و نويسندگي همچون كتاب تالشنامه از خود به يادگار گذاشته است.

اينجانب، فوت اين چهره فرهنگي را به خانواده محترم ايشان، برادران و خواهران اهل تسنن و اصحاب فرهنگ و هنر تسليت مي گويم و از درگاه ايزد سبحان، غفران واسعه الهي براي آن فقيد سعيد مسألت مي نمايم.

ارسلان زارع سرپرست استانداري گيلان

پيام تسليت آيت الله عاملي به مناسبت درگذشت آقاي سيد نهضت حسيني نژاد

بسم الله الرحمن الرحيم
انا لله و انا اليه راجعون

با كمال تاسف و تاثر اطلاع يافتيم كه شاعر شهير خطه طالش و بزرگ مورخ اين خطه مبارك، معلم خوبي ها، نمادمهرباني ها، استوانه وحدت، شاعرولايت، سلالهالاطياب جناب مستطاب سيد نهضت حسيني نژاد (طاب رمسه) بعد از عمري خدمت علمي، تربيتي و تحقيقي دار فاني را وداع و به بساط انس پروردگار خود شتافتند.
اين ضايعه بزرگ را به اهالي مكرم گيلان خصوصا عزيزان خطه فضيلت پرور طالش و خاصه به جامعه اهل سنت گيلان تسليت عرض مي كنم و از ساحت عز ربوبي به آن سرمايه بزرگ از دست رفته عنايات خاصه خداوندي و براي بازماندگان صبر جميل و اجر جزيل مسالت دارم.

سيد حسن عاملي
يازدهم مرداد ماه 1398
مصادف با سي ام ذي القعده 1440

گفتني است سيدنهضت حسيني نژاد متولد 1303 و از بازنشستگان مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامي است و كتاب تالشنامه با موضوع گذري بر تاريخ تالش و رضوانشهر، حاصل نيم قرن تلاش، تحقيق و مطالعه و اثري ارزشمند از سيدنهضت حسيني نژاد نويسنده اهل تسنن است.
منبع خبر:
دیار میرزا
   تاریخ: ۲۰:۳۵ - ۱۲/۰۵/۱۳۹۸   بازدید: ۳۰