روابط عمومی استانداری گیلان
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸

يادواره شهدا، ابزار تبليغاتي افراد نشود
 
به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، ارسلان زارع عصر امروز در نشست شوراي هماهنگي حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس با اشاره به فاصله گرفتن از فرهنگ ايثار و شهادت اظهار كرد: در هر جامعه اي كه فرهنگ نجابت، آزادگي و شرافت با معنويت و تقدس عجين باشد، پيوند آن جامعه براي تعالي شخصيتي انفرادي و جمعي جامعه پوياتر است.

وي با تأكيد بر ترويج فرهنگ ايثار و شهادت گفت: اين امر تنها به دليل تجليل از شهدايي كه به مدارج معنوي رسيدند، نبوده و به دليل تكامل دنياي امروز و نسل جديد است.

سرپرست استانداري گيلان با تأكيد بر اينكه ما وظيفه داريم در راستاي ترويج فرهنگ ايثار گام برداريم، افزود: ما بايد هرروز بيش از گذشته در ترويج اين فرهنگ اثرگذار براي شكوفايي و بالندگي جامعه خود بكوشيم.

زارع با اشاره به برگزاري برنامه هاي بنياد شهيد به صورت منظم تر بيان كرد: ما بر اساس نقشه راهي كه داريم مي توانيم در سال جاري برنامه هاي خود را به انجام برسانيم .

وي نفس برگزاري يادواره شهدا را در راستاي سياست هاي دولت و نظام جمهوري اسلامي دانست و گفت: نبايد اجازه دهيم يادواره شهدا به بحث هاي سياسي، جناحي و انتخاباتي تبديل شود.

سرپرست استانداري گيلان با تأكيد بر آسيب شناسي يادواره هاي شهدا در گيلان تصريح كرد: استفاده ابزاري از شهيد و شهادت به هيچ عنوان پذيرفته نيست، بنابراين اگر يك پايگاه خبري و نشريه خلاف اين قانون عمل كند و مبلغ سخنران آن برنامه به هر دليلي باشد، بايد با آن طبق قانون برخورد شود.

زارع با تأكيد بر برگزاري باشكوه تر يادواره شهدا گفت: بايد براي افزايش ارزش، محتوا و كيفيت يادواره شهدا بكوشيم، چراكه سخنرانان اين يادواره ها بايد حاضرين را در نظر گرفته و بنا به شرايط سخنراني خود را كوتاه كنند .

وي با تأكيد بر حضور بيشتر جوانان در يادواره هاي شهدا افزود: ما مي توانيم از ظرفيت دانشگاه ها و مدارس، پادگان ها و نيروهاي بسيج و انتظامي در اين امر استفاده مفيدي داشته باشيم چراكه تاكنون بيش از 80 درصد حاضرين در اين يادواره ها ميان سالان بودند .

سرپرست استانداري گيلان با تأكيد بر جمع آوري و تدوين شناسنامه ايثارگران و آزادگان استان بيان كرد: جمع آوري اطلس ايثارگران آغازشده و در حال شكل گيري است اما نياز به همكاري تمام دستگاه هاي اجرايي است و اعضاي اداري شورا و فرمانداران بايد در جمع آوري اين اطلس همكاري كنند .

زارع با اذعان به كمك سازمان مديريت براي پشتيباني از تكميل بازسازي گلزارهاي رشت گفت: انتظار ما از تمام دستگاه هاي اجرايي اين است كه مراسم اختصاصي و كيفي و كوتاه براي تكريم آزادگان در آن منطقه برگزار شود.

انتهاي پيام/84007
منبع خبر:
خبرگزاري فارس
   تاریخ: ۱۹:۲۲ - ۳۰/۰۴/۱۳۹۸   بازدید: ۱۹