روابط عمومی استانداری گیلان
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸

تهيه شناسنامه دقيق ايثارگران گيلاني آغاز شد
 
سرپرست استانداري گيلان گفت: تهيه شناسنامه دقيق از ايثارگران گيلاني توسط سازمان اسناد و تحقيقات دفاع مقدس استان گيلان آغاز شده است.
تهيه شناسنامه دقيق ايثارگران گيلاني آغاز شد
- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاري تسنيم از رشت، ارسلان زارع عصر امروز در نشست شوراي هماهنگي حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس در رشت اظهار داشت: بيش از 82 درصد از مصوبات تاكنون در رابطه با برگزاري يادواره شهدا اجرا شدند و دو مصوبه نيز در حال اجرا است و تعدادي نيز به دليل كمبود منابع اجرا نشدند و اين عملكرد مثبتي است.

سرپرست استانداري گيلان با بيان اينكه اقدامات انجام شده در راستاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت كافي نيست گفت: پيچيدگي هاي عوامل اجتماعي امروز و جنگ نرم معاندان نظام اسلامي با حمايت رژيم صهيونيستي در اين راستا است تا مسلمانان از فرهنگ اسلام ناب محمدي(ص) فاصله بگيرند.

وي مهم ترين ويژگي اسلام را فرهنگ ايثار و شهادت دانست و تصريح كرد: هر جامعه اي كه فرهنگ آزادگي، شرافت و نجابت عجين يافته با معنويت داشته باشد، تكريم و تعالي شخصيتي آن جامعه پوياتر است و لذا ترويج فرهنگ ايثارگري به سبب انتقال ارزش ها به نسل جديد بسيار اهميت دارد.

پيشنهاد معافيت مالياتي اعضاي درجه يك خانواده جانبازان و ايثارگران
مركزي| پروژه 264 واحدي مسكن ايثارگران تا پايان امسال به بهره برداري مي رسد
احتمال توقف قانون كسر خدمت ايثارگري بعد از سال 1401
زارع با اشاره به اينكه امسال بر اساس برنامه ريزي بنياد شهيد گيلان يادواره مربوط به شهدا را برگزار مي كنيم خاطرنشان كرد: گزارشات ارائه شده نشان دهنده آن است كه امسال با نقشه راه تعيين شده مي توانيم برنامه هاي خوبي را تدارك ببينيم.

وي با بيان اينكه نبايد از يادواره هاي شهدا بهره برداري سياسي و جناحي شود افزود: اگر يك روزنامه يا پايگاه خبري در برنامه هاي مربوط به شهدا برخلاف قوانين تبليغاتي كرد بايستي با آن مجموعه برخورد قانوني شود و عامل بازدارنده اي نيز در اين رابطه وجود داشته باشد.

سرپرست استانداري گيلان با اشاره به ارتقاء كمي و كيفي يادواره هاي شهدا خاطرنشان كرد: سخنراني هاي طولاني در مراسم هاي مربوط به شهدا درست نيست بلكه سخنان بايد كوتاه و مفيد باشند تا افراد حاضر در مجلس دچار خستگي نشوند.

وي با تاكيد بر افزايش كيفيت و محتواي يادواره هاي شهدا تصريح كرد: مصوب شود تا در يادواره شهدا حضور جوانان بيشتر شود و با برنامه ريزي درست و استفاده از ظرفيت دانشگاه ها و مدارس و بسيج مي توانيم به اين هدف دست پيدا كنيم.

زارع با تاكيد بر تهيه شناسنامه دقيقي از همه ايثارگران استان گيلان ابراز داشت: اين كار توسط سازمان اسناد و تحقيقات دفاع مقدس گيلان شروع شده است و نيازمند همكاري دقيق تمام دستگاه هاي اجرايي هستيم تا بتوانيم به اهداف مورد نظر دست پيدا كنيم.

سرپرست استانداري گيلان گفت: از بودجه فرهنگي شهرداري رشت براي برگزاري يادواره هاي شهدا استفاده شود همچنين دستگاه هاي اجرايي در رابطه با برگزاري هر برنامه اي كه به شهدا و دفاع مقدس مربوط است همكاري كنند و هر اداره اي از كارمندان ايثارگر، آزاده و جانباز خود تجليل كند.
منبع خبر:
تسنیم
   تاریخ: ۲۰:۲۳ - ۳۰/۰۴/۱۳۹۸   بازدید: ۱۲