روابط عمومی استانداری گیلان
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

عملكرد گيلان در طرح مقابله با كرونا فوق العاده خوب است
 
دانشگاه علوم پزشكي گيلان
به گزارش پايگاه اطلاع رساني دانشگاه علوم پزشكي گيلان ( وب دا) ؛ دكتر عليرضا -رييسي معاون بهداشت وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در گفت و گو با شبكه خبر به عملكرد استان هاي مختلف كشور در مقابله با شيوع ويروس كرونا اشاره كرد و گفت: عملكرد استان گيلان در مقابله با كرونا فوق العاده است، چنانكه 76 درصد جمعيت استان تاكنون مورد غربالگري ويروس كرونا قرار گرفته اند.

وي با بيان اينكه آمار غربالگري در گيلان فوق العاده خوب است، از تلاش هاي استاندار گيلان ، رئيس دانشگاه علوم پزشكي و ديگر فعالان مقابله با كرونا در اين استان تشكر كرد.

دكتر رييسي با اشاره به اينكه استان لرستان با 45 درصد غربالگري هم فوق العاده بوده ،افزود: برخي از استانها هنوز عملكرد خوبي ندارند .

معاون بهداشت وزير بهداشت با تاكيد بر لزوم مشاركت مردم و دانشگاه هاي علوم پزشكي براي اجراي كامل و سريع طرح غربالگري در كشور اظهار داشت: اين شيوه ساده و كم هزينه ، تنها راهي است كه مي تواند حلقه انتقال و گردش ويروس كرونا را قطع كند.

وي از مردم خواست با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir ، يا پاسخ به تلفن 4030 و در نهايت با مراجعه به پايگاه هاي سلامت جهت غربالگري و تعيين وضعيت سلامتي در خصوص بيماري كرونا اقدام نمايند./ص
منبع خبر:
اخبار علمی
   تاریخ: ۱۲:۲۸ - ۲۶/۱۲/۱۳۹۸   بازدید: ۶
اخبار مشابه در سایر منابع خبری:
عملكرد گيلان در طرح مقابله با كرونا فوق العاده خوب است   برنا نيوز
عملكرد گيلان در مقابله با كرونا فوق العاده خوب است  گیلان 24