روابط عمومی استانداری گیلان
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

امروز همه دريافتند كه علم بهتر از ثروت است/خانم صفايي جايگاه معلمي گيلانيان را عزتمند كرد
 
نادر جهان آراي امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت، با اشاره به دلجويي وزير آموزش وپرورش و استاندار گيلان از معلم فرهيخته آستارايي كه در فضاي مجازي مورد بي مهري برخي كاربران قرار گرفته بود، اظهار كرد: بزرگي خانم صفايي، معلم آستارايي، شهر آستارا، گيلان و جايگاه معلمي ما را بيش از گذشته عزتمند كرد، چراكه امروز، اين معلم، سربلند وجدان كاري بوده و استان گيلان به داشتن چنين معلمي به خود مي بالد.

وي با اشاره به دلجويي خود از معلم آستارايي و خانواده فرهنگي او گفت: همكار فرهنگي ما سركار خانم صفايي بسيار فرهيخته و عاشق شغل معلمي بوده و باصلابت تر از گذشته و همراه با افتخار و لذت از كار آموزش، با شيريني هر چه تمام تر، دانش آموزان اين مرزوبوم را آموزش مي دهد.

مديركل آموزش وپرورش استان گيلان با اشاره به اينكه در دوران تحصيل در دانشگاه تربيت معلم آستارا شاگرد همسر خانم صفايي بوده است، افزود: با افتخار آقاي دكتر خدابخش مؤسس مدرسه اي كه سركار خانم صفايي در آن مشغول به تدريس هستند نيز استاد من بوده است.

جهان آراي با تأكيد بر اينكه شاگردي استاد صمدزاده، همسر خانم صفايي را براي خود افتخار مي داند، گفت: شوهر خانم صفايي استاد به نام خوشنويسي ايران بوده و خوشنويسي ايشان در بشقاب و انواع كاسه ها، زبانزدِ هنرِ ايران است.

وي وجدان كاري اين معلم فرهيخته را عزتمنديِ بي مرز توصيف كرد و افزود: معلمي بازنشستگي ندارد، يك معلم؛ با عشق، همواره معلم است و معلم باقي مي ماند، همچون خانم صفايي كه بعد از 47 سال كار معلمي، عاشقانه به كار خود ادامه مي دهد.

مديركل آموزش وپرورش استان گيلان با تأكيد بر اينكه امروز بعد از به وجود آمدن مسئله كرونا بيش از هرروز ديگر همه دريافتند كه علم بهتر از ثروت است، چراكه همه چشم به راه علم هستند، تصريح كرد: شغل معلمي تعطيلي ندارد، اگرچه كلاس و صندلي تعطيل شده، اما معلم، هيچ گاه خود و كار شيرين خود را تعطيل نكرده چراكه خود را همواره معلم مي داند، چه در خانه باشد چه در مدرسه.

جهان آراي با اشاره به اهميت كار آموزش، توسط معلمان پرتلاش استان بيان كرد: امروز، دانش آموزم كه خود نيز معلم است، بعد از 27 سال از چابهار با من تماس گرفته و جوياي احوالم شده، اين يكي از وجوه زيباي شغل معلمي است، معلمي شغلي است كه هيچ گاه تعطيلي ندارد و هيچ گاه تمام نمي شود.

وي با اشاره به ارزشمندي كار معلمان در روزهايي كه كلاس هاي درس، به ظاهر تعطيل شده، خاطرنشان كرد: معلمان متعهد استان گيلان، آموزش را هيچ گاه تعطيل نكرده چراكه معتقدند، آموزش تعطيل شدني نيست و معلمان خوب و پرتلاش استان، از منزل نيز كلاس درس را براي دانش آموزان خود داير مي كنند.

مديركل آموزش وپرورش با اشاره به وضعيت استان گيلان در مواجهه با ويروس كرونا و زحمات كادر درماني استان، گفت: امروز در درمانگاه فرهنگيان حاضر شده تا از نزديك از زحمات كادر درماني اين درمانگاه، قدرداني كرده و خدا قوتي بگويم بر همه ايثارگري ها و توانايي هايشان.

جهان آراي با اشاره به ارزش علم و آموزش در دنياي امروز افزود: معلمان با تلاش و وجدان كاري خود آينده سازان كشور را تربيت كرده و نخبگاني را براي قدرتمند شدن ايران اسلامي تربيت و براي رشد و نموشان از هيچ تلاشي دريغ نمي كنند.

 به گزارش فارس، صوت تدريس مجازي يكي از معلمان آستارايي در فضاي مجازي پخش شده و مورد بي مهري برخي كاربران قرار گرفت كه در پي آن؛ وزير آموزش وپرورش براي دلجويي از اين معلم فرهنگي با ايشان تماس و وجدان كاري اين معلم فرهيخته را ستود.

انتهاي پيام/3389/ق
منبع خبر:
خبرگزاري فارس
   تاریخ: ۱۳:۰۷ - ۲۶/۱۲/۱۳۹۸   بازدید: ۵
اخبار مشابه در سایر منابع خبری:
امروز همه دريافتند كه علم بهتر از ثروت است/خانم صفايي جايگاه معلمي گيلانيان را عزتمند كرد  جنوب پرس