روابط عمومی استانداری گیلان
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

اگر نتوانيم حقوق پرسنل را پيش از پايان سال پرداخت كنيم از رياست شورا استعفا مي دهم
 
حاجي پور گفت: كشور با شرايط خاصي روبرو است و شهرداري ها يك تشكلات خودگردان محسوب مي شوند، آيا واقعاً كسي نيست كه 20 ميليارد به شهرداري قرض بدهد و 4 ماه ديگر پس بگيرد؟ بانكي كه تمام حساب هاي خود را در اختيار آن قرار داده ايم آيا نمي تواند چنين كاري براي ما انجام دهد؟

حاجي پور گفت: كشور با شرايط خاصي روبرو است و شهرداري ها يك تشكلات خودگردان محسوب مي شوند، آيا واقعاً كسي نيست كه 20 ميليارد به شهرداري قرض بدهد و 4 ماه ديگر پس بگيرد؟ بانكي كه تمام حساب هاي خود را در اختيار آن قرار داده ايم آيا نمي تواند چنين كاري براي ما انجام دهد؟

به گزارش پايگاه اطلاع رساني ديارميرزا، اسماعيل حاجي پور رئيس شوراي شهر در يكصد و سي و پنجمين جلسه علني شورا با اشاره به فرارسيدن سالروز شهادت شهيد باكري، اين روز را گرامي داشت.

وي با اشاره به روز شهردار، گفت: اين روز را به شهردار رشت كه اين روزها با توجه به اتفاقاتي كه رخ داده است، بيشتر از گذشته تلاش مي كنند تبريك عرض مي نمايم.

حاجي پور با تشكر ويژه از دكتر بهراد ذاكري عضو شوراي اسلامي شهر رشت، گفت: دكتر ذاكري از اولين روزهاي شيوع ويروس كرونا در رشت ضمن حضور در مطب شخصي، به صورت داوطلبانه در بيمارستان ها حاضر شد تا بتواند خدمت رساني نمايد و به ياري هموطنان و همشهريانش برسد. اين يك نوع جهاد است.

رئيس شوراي شهر رشت با اشاره به قرنطينه بودن دكتر بهراد ذاكري افزود: براي اين همكار عزيز شورايي مان آرزوي بهبود و سلامت دارم و اميدوارم هرچه سريع تر بهبود يافته و بتواند بازهم خدمات پزشكي خود را ارائه دهند. اين عزيز همواره پاي كار بود و به افراد زيادي كمك كرد.

وي ادامه داد: امروز حال شهرمان خوب نيست. حال مردمان ما خوب نيست. مردمان ما اميدوار بودند عيد بيايد و بتوانند پذيراي كارهاي زيادي باشند اما همين مردم خواهش مي كنند كه مسافر به شهرمان نيايد. اين خواهش براي نيامدن مهمان نوعي مهمان دوستي است.

حاجي پور افزود: امروز حال شهرمان خوب نيست و از مردمان خوبمان مي خواهم كه با بيرون نيامدن به ما كمك كنند. امروز تنها راه مبارزه با ويروس كرونا اين است كه مانع از پخش آلودگي شويم و ما اعضاي شورا به عنوان نمايندگان مردم درخواست مي كنيم كه براي شكست دادن اين ويروس وحشي، منحوس و خطرناك به جز موارد خاص و اضطراري آن هم با شرايط خاص بهداشتي، از خانه بيرون نياييم تا به اميد خدا بتوانيم اين ويروس را مهار كرده و بار ديگر شادي و زيبايي را به شهرمان باز گردانيم.

رئيس شوراي شهر رشت اظهار داشت: امروز شهر ما كه به شهر شب هاي روشن معروف بود از غروب تبديل به شهري غم زده شده است. امروز روزها هم روشن نيست. بازگشت به روزهاي خوب امكان پذير نيست، مگر آنكه همه همكاري كنيم.

وي با تقدير از كادر درماني اذعان داشت: كادر درمان ما جانانه در خط مقدم ايستاده اند و در حال تلاش هستند و ما در اين راه شهداي خدمت نيز تقديم كرديم. براي تمام درگذشتگان چه كادر درمان و چه ساير مردم، طلب مغفرت و براي خانواده آنان طب صبر مي كنيم.

حاجي پور با اشاره به درگذشت مهندس عليرضا گلي، گفت: متأسفانه شب گذشته پدر اين عزيز فوت شده بود و متأسفانه شب گذشته نيز خود اين عزيز فوت شدند. بنده در طول دوران خدمت 8 سال با مهندس گلي همكار بودم و ايشان بسيار فرد مهربان و خادمي بود اما براثر بيماري كرونا ايشان نيز فوت كردند.براي خانواده اين عزيز آرزوي صبر و براي روح اين بزرگوار نيز طلب مغفرت مي نمايم.

رئيس شوراي شهر رشت ادامه داد: از كادر درمان و دلير سازمان آتش نشاني نيز بايد تقدير و تشكر داشت. اين عزيزان بسيار جانانه كار كردند. از كادر خدمات شهري، پاكبانان مهربان و شريف، كساني كه در واقع در خط مقدم بودند، نيز مي بايست قدرداني نمود. بنده از مردم عزيزمان مي خواهم كه از ريختن ماسك و دستكش در معابر سطح شهر خودداري نمايند. هر دستكش و ماسكي كه در خيابان ريخته شود امكان آلودگي يك پاكبان شريف را به وجود مي آورد. بنده خسته نباشيد جانانه به اين عزيزان ميگويم و انتظار دارم كه مسئولين تراز اول استان در صحبت هاي خود از اين پاكبانان شريف قدرداني كنند.

وي تأكيد كرد: اگر پاكبان هاي ما نباشند چه بر سر شهرمان خواهد آمد؟ براي اين عزيزان آرزوي سلامت دارم. از عزيزان سازمان هاي، پسماند، سيما، منظر و آرامستان كه از روز اول پاي كار بوده و در حال مبارزه با شيوع اين ويروس هستند تقدير و تشكر مي نمايم. اين عزيزان لحظه اي خستگي را به خود راه نمي دهند و در صف اول حضور دارند. از تمامي عزيزان در شهرداري، نيروهاي شريف ما در روابط عمومي كه وقايع را ثبت مي كنند تقدير و تشكر مي كنم. اين عزيزان در تاريخ ثبت خواهند كرد كه چه اتفاقاتي رخ داده است.

حاجي پور ادامه داد: از نيكوكاران، بسيجيان و تمام كساني كه پا پيش گذاشتند و هر يك به نوبه خود اقدام به توليد ماسك و ژل ضدعفوني و دستكش كرده اند تشكر مي كنم. اين صحنه ها ما را به ياد زمان جنگ مي اندازد كه همه با هم بودند و فارغ از نگاه هاي سياسي براي ايران و براي مردم در كنار يكديگر حضور داشتند. اكنون 4 هزار پك غذايي تهيه شده است تا در اختيار خانواده هاي كم درآمد و بخشي از آن براي پاكبان هاي عزيز در نظر گرفته شده است.

وي با تشكر از دكتر نوبخت كه در تجهيز دانشگاه علوم پزشكي تلاش نموده اند، گفت: در سطح كشور حدود 160 هزار ميليارد در نظر گرفته شد كه سهم خوبي نيز براي استان گيلان در نظر گرفته شده است.

رئيس شوراي شهر رشت با اشاره به اظهارات خود در جلسه استانداري گيلان، گفت: بنده در اين جلسه خطاب به استاندار گفتم كه ما در روزهاي سخت كنار مردم ايستاديم اما اكنون از نظر مالي با مشكل مواجه هستيم.ما از پرداخت حقوق پرسنل ناتوان مانده ايم. ما امروز به هر دري مي زنيم كه از هر روشي كه شده، از وام تا به هر روش ديگر، دنبال آن هستيم كه حقوق نيروهاي خود را پرداخت نماييم. اگر نتوانيم حقوق پرسنل را پرداخت كنيم بنده از رياست شوراي شهر استعفا خواهم داد. تعارفي هم با كسي ندارم. اگر نتوانم تا قبل از سال توانايي پرداخت حقوق پرسنل را نداشته باشم استعفا خواهم داد. مگر مي شود پاكبان شهرداري بدون حقوق به خانه برود؟ قرار نيست كساني كه توانايي ندارند كار كنند. اگر بنده توانايي آن را نداشته باشم كه اقدام لازم را انجام دهم بايد استعفا دهم.

وي افزود: كشور با شرايط خاصي روبرو است و شهرداري ها يك تشكلات خودگردان محسوب مي شوند، آيا واقعاً كسي نيست كه 20 ميليارد به شهرداري قرض بدهد و 4 ماه ديگر پس بگيرد؟ بانكي كه تمام حساب هاي خود را در اختيار آن قرار داده ايم آيا نمي تواند چنين كاري براي ما انجام دهد؟ ما شرايط عادي نداريم. تمامي همكاران ناراحت هستند و نمي توانند پرسنل را بدون حقوق به خانه بفرستند. نيروهاي ما به خانه بروند و چه بگويند؟ چه پاسخي بدهند زباله هايي كه همه از آن ها فراري هستند را جمع مي كنيد اما بدون حقوق شب عيد به خانه مي آييد؟

حاجي پور تأكيد كرد: جمهوري اسلامي مهربان است. اگر بانك ملي مهربان نيست نام جمهوري اسلامي را از بانك خود حذف كند. استاندار محترم روز گذشته دستور اكيد دادند تا بانك ملي به ما كمك كنند. از سويي ما بهترين مشتري بانك ملي هستيم. اگر اين دستور كتبي استاندار انجام نشود كليه حساب ها از بانك ملي را انتقال خواهيم داد.
منبع خبر:
دیار میرزا
   تاریخ: ۱۳:۱۸ - ۲۶/۱۲/۱۳۹۸   بازدید: ۵
اخبار مشابه در سایر منابع خبری:
اگر نتوانيم حقوق پرسنل را پيش از پايان سال پرداخت كنيم از رياست شورا استعفا مي دهم  ۸ دی خبر