روابط عمومی استانداری گیلان
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

كروناويروس ضعف زيرساختها را هويدا كرد | اگر قرنطينه نمي كنيد ورودي ها را مسدود كنيد
 
رمضانپور گفت: عليرغم اينكه ويروس كرونا براي كشورمان يك تهديد به حساب مي آيد ولي ضعفها و كاستي هايي را در مديريت كلان كشور در تصميم سازي ها و تصميم گيري ها و همچنين زيرساخت ها هويدا ساخت.

رمضانپور گفت: عليرغم اينكه ويروس كرونا براي كشورمان يك تهديد به حساب مي آيد ولي ضعفها و كاستي هايي را در مديريت كلان كشور در تصميم سازي ها و تصميم گيري ها و همچنين زيرساخت ها هويدا ساخت.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني ديارميرزا، احمد رمضانپور نرگسي در يكصد و سي و پنجمين جلسه شورا با تبريك روز شهردار به شهردار رشت تصريح نمود: دكتر حاج محمدي از دهه هفتاد با امور مربوط به شهرداري ها در ارتباط هستند و اين تجربه فرصتي است تا بتوان از تجربيات خوب ايشان در بخش هاي مختلف براي پيشرفت شهر استفاده نمود. اما متاسفانه در مدت كمتر از يك سال از حضور آقاي دكتر حاج محمدي، شهر رشت چالش هاي فراواني از جمله بدهكاري هاي به جامانده از قبل در شهرداري، مشكلات مربوط به نيروي انساني، مشكلاتي كه برف به شهر تحميل نمود و همچنين چالش ويروس منحوس كرونا همگي از عواملي بودند تا نتوان از تجربيات ايشان براي شهر رشت بهره بيشتري ببريم. ولي در تمام اين سختي ها تلاشهاي ايشان قابل تقدير است. همچنين آقاي حاجي پور به عنوان رييس شوراي شهر رشت با 40 سال تجربه كاري انساني توانمند و با تجربه گران بها مي باشند كه همه اعضاي شورا به دليل همين لياقت و كارداني، ايشان را به عنوان رياست شورا برگزيدند.

رييس كميسيون عمران و توسعه شهري شورا با اشاره به مشكلات اقتصادي شهرداري رشت در پايان سال براي پرداخت حقوق و تلاش براي دريافت وام در اين خصوص افزود: متاسفانه شرايط بروكراسي پيچيده در كشور به گونه اي است كه در مواقعي كه بخواهيم كاري را به شكل فوري انجام دهيم به مانند همين دريافت وام براي پرداخت حقوق و مزاياي پرسنل زحمت كش شهرداري با مشكل مواجه هستيم.

وي با اشاره به تحليل 10 بندي خود در خصوص اتفاقات پس از شيوع ويروس كرونا تصريح نمود: عليرغم اينكه ويروس كرونا براي كشورمان يك تهديد به حساب مي آيد ولي ضعفها و كاستي هايي را در مديريت كلان كشور در تصميم سازي ها و تصميم گيري ها و همچنين زيرساخت ها هويدا ساخت. و اگر اين ضعفها را تبديل به قوت نماييم يك نعمت مي تواند براي آينده كشور باشد.

احمد رمضانپور نرگسي در ادامه با تشكر ويژه از زحمات دولت بيان نمود: همه ما اطلاع داريم كه دولت در شرايط اقتصادي نا بساماني قرار دارد. يك دولت قدرتمند و قوي بايد همه نهادها در زيرمجموعه آن قرار بگيرند و اين اتفاق با ورود رهبر معظم انقلاب اتفاق افتاد و در اين راستا خوشبختانه با تدبير ايشان، نيرو هاي مسلح براي كمك به دولت در مبارزه با شيوع ويروس كرونا و با مديريت شخص رييس جمهور فراخوانده شدند.

رييس كميسيون عمران و توسعه شهري شوراي شهر رشت با اشاره به زحمات دكتر نوبخت در روزهاي حساس درگيري كل كشور با ويروس كرونا خاطرنشان كرد: در شرايطي كه كشور در فروش نفت با مشكل مواجه است و با توجه به مشكلاتي كه براي مردم به وجود امده و توصيه همگان مبني بر خود قرنطينگي است، كسب و كار با تعطيلي مواجه شده است دريافت ماليات نيز بسيار سخت خواهد بود و از طرفي فروش اوراق نيز به سختي انجام ميشود.
در چنين شرايطي كه كشور با مشكل درآمد مواجه شده است تخصيص 1600 ميليارد تومان براي بيمارستان هاي كل كشور كه اعتبار قابل توجه اي از آن براي بيمارستان هاي رشت، لاهيجان، تالش و ديگر بيمارستان هاي درگير با ويروس كرونا در استان گيلان در نظر گرفته شده است بسيار ارزشمند مي باشد.
در اين بين نكته بسيار مهم و قابل تقدير ديگر از شخص دكتر نوبخت به عنوان يك چهره ملي اختصاص بودجه اي ويژه جهت حق الزحمه پرسنل فداكار در حوزه درمان كشور است.

وي در ادامه احداث بيمارستان صحرايي براي ارائه خدمات به بيماران درگير با ويروس كرونا را يك امر ضروري دانست و افزود: بايد از استاندار گيلان كه با توجه به نظر كارشناسان به دنبال اجرايي نمودن بيمارستان صحرايي هستند تشكر نمايم. اين اقدام فرصت خوبي را براي درمان بيماران به وجود خواهد آورد. اما براي ارتقاي كيفيت درمان بايد شرايط زير ساخت حوزه درمان را با تكميل بيمارستان 400 تختخوابي واقع در لاكان بهبود بخشيد.وي همچنين خواستار مشخص نمودن چند بيمارستان و مركز درماني براي ارايه خدمات عادي به غير از موارد درگير با مشكل كرونا، به شهروندان شد.

رييس كميسيون عمران و توسعه شهري شورا با اشاره به زحمات فعالين حوزه رسانه تصريح نمود: هر ساله در شورا به پاس زحمات اصحاب رسانه به عنوان پل ارتباط مردم با حاكميت در مقياس ملي و شهروندان با مجموعه مديريت شهري در مقياس محلي، تقدير مي شد. اما با توجه به مشكلات به وجود آمده در خصوص شيوع ويروس كرونا امسال فرصت مناسبي براي تقدير از خبرنگاران وجود نداشت ولي اين انتظار وجود دارد تا در اولين فرصت ممكن در سال جديد، براي تقدير از فعالين حوزه رسانه در شوراي شهر رشت برنامه ريزي صورت گيرد.

در بحران هاي برف و كرونا شهردار رشت جانانه پاي كار ايستاد

محمدحسن عليپور عضو هيئت رئيسه شوراي شهر با قدرداني از تلاش هاي شهردار رشت، روز شهردار را به ناصر حاج محمدي، شهردار كلان شهر رشت تبريك گفت.

وي ادامه داد: با وجود سختي هايي كه وجود دارد شهردار رشت در حال انجام تلاش بي وقفه است. ما طي يك سال گذشته فراز و نشيب هاي بسياري داشته و در بحث بودجه نيز با مشكلات بسيار مواجه بوده ايم.

عضو شوراي شهر رشت با اشاره به موضع گيري ها در خصوص انتخاب شهردار غيربومي براي رشت، اذعان داشت: در بحران هايي مانند برف، كرونا و... شهردار رشت جانانه پاي كار ايستاد، اما برخي به ناحق در رسانه ها و برخي افراد در فضاي مجازي به ايجاد هجمه مي پرداختند.

عليپور در پايان تاكيد كرد: كاركنان شهرداري و بخصوص كارگران و نيروهاي حجمي روزي آور خانواده خود هستند و از اين رو درخواست اكيد از شهردار رشت دارم تا مبلغ افزايش حقوق يا حداقل بخشي از آن مبلغ به اين عزيزان پرداخت شود.

اگر قرنطينه نمي كنيد ورودي هاي استان را مسدود كنيد

فرهام زاهد نايب رئيس شوراي شهر رشت گفت: از تمامي همكاران خود بابت سالي كه گذشت و اخلاق تندي كه بود و اگر كسي را ناراحت كرده ام پوزش مي طلبم.

وي با ابراز اميدواري بابت حل مشكلات و معضلات موجود، اظهار داشت: از آتش نشانان عزيز شهر رشت، حوزه خدمات شهر، پاكبانان، سد معبر، رفت وروب و همه عزيزان تشكر و قدرداني مي كنم.

نايب رئيس شوراي شهر رشت با بيان اينكه با پيشنهاد شهروندان و شهردار و اعضاي شورا دريافتي هاي شهرداري با دوماه تاخير همراه شد، گفت: زماني كه از دولت خواستيم تا دريافتي از مردم را در بخش هاي مختلف به تاخير بيندازد، ابتدا خودمان اقدام به اين امر كرديم. امروز خيلي ها از اين اقدام رضايت دارند اما اگر ما نتوانيم حقوق پرسنل خود را پرداخت كنيم، آنوقت همان افراد از مان گلايه خواهند كرد.

زاهد همچنين اظهار داشت: از شوراي تامين، استاندار و نماينده تام الاختيار وزير درخواست ميكنم كه خواسته ما را به گوش مسئولين برسانند. اگر نمي خواهند قرنطينه كنند ورودي هاي استان را مسدود كنند. هرچقدر بخواهيم وسيله تهيه كرده و كادر درمان را تجهيز كنيم بازهم تا زماني كه ورودي و خروجي استان مسدود نشود، تا زماني كه بانك ها تعطيل نشود تا زماني كه بازار بسته نشود بيماري كنترل نخواهد شد. صرف اينكه 2 تخت خالي شود و بگوييم آمار نزولي بوده، اشتباه است. باور كنيد در هفته نخست عيد بازهم آمار بالا خواهد رفت.

وي ادامه داد: هركسي مي خواهد گزارش بسازد من مشكلي ندارم. بنده واقعيت را مي گويم تا تا قبل از عيد بايد به اطلاع همه مسئولين برسانيم كه مردم نبايد به گيلان بيايند. خواهش بنده از فرماندار و استاندار محترم اين است كه ورودي هاي استان بسته شود.
منبع خبر:
دیار میرزا
   تاریخ: ۱۴:۳۱ - ۲۶/۱۲/۱۳۹۸   بازدید: ۵