روابط عمومی استانداری گیلان
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

شكست كرونا تنها با همكاري مردم محقق مي شود
 
رشت- استاندار گيلان با تأكيد بر لزوم اميد آفريني در جامعه و ترغيب مردم به در خانه ماندن، گفت: شكست كرونا تنها با همكاري مردم محقق مي شود.
شكست كرونا تنها با همكاري مردم محقق مي شود رشت- استاندار گيلان با تأكيد بر لزوم اميد آفريني در جامعه و ترغيب مردم به در خانه ماندن، گفت: شكست كرونا تنها با همكاري مردم محقق مي شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع شامگاه دوشنبه در جلسه هم انديشي هيأت هاي مذهبي، كانون هاي قرآني، مساجد و گروه هاي جهادي گيلان اظهار كرد: رهبر معظم انقلاب از همان روزهاي نخستين دستوراتي مبني بر ضرورت عزم همگاني و ملي و قرار گرفتن همه در يك صف براي مبارزه و مقابله با اين بيماري طبق توصيه هاي كارشناسان صادر كردند.

وي افزود: ايشان از همه سازمان ها و نيروهاي مسلح خواستند ضمن پيروي از دستورالعمل هاي وزارت بهداشت براي مبارزه با اين بيماري، همكاري و هماهنگي هاي كامل با دولت و ستاد ملي كرونا داشته باشند.

استاندار گيلان با اشاره به حجم بالاي مبتلايان به اين ويروس، گفت: تاكنون با كمبود تخت هاي بيمارستاني براي بستري كردن بيماران مواجه نشده ايم قطعاً سربلندي در اين آزمون بزرگ، با همدلي، وفاق و انسجام ملي و تلاش هاي فداكارانه و جهادگرانه مردم و كادر ايثارگر درماني و بهداشتي محقق مي شود.

وي در ادامه به جلسه ستاد ملي مبارزه با كرونا به رياست رئيس جمهور اشاره تو تصريح كرد: وزير بهداشت در اين جلسه به عملكرد خوب استان گيلان در اجراي طرح بسيج ملي مبارزه با كرونا اشاره كرده كه اين با همدلي و همكاري مردم به دست آمده است.

زارع با بيان اينكه گيلان به لحاظ زيرساخت هاي بهداشت و درمان از متوسط كشوري پايين تر بوده و بديهي است در شرايط معمول كادر بيمارستاني و خدمات درماني ما تا حدودي متناسب با شمار بيماران استان باشد، بيان كرد: با شيوع اين ويروس و حجم زيادي از بيماران در تمامي شهرستان ها مواجه شديم كه نيازمند تقويت اين حوزه ها بوديم.

وي با اشاره به اقدامات گروه هاي جهادي، هيئت هاي مذهبي و سازمان هاي مردم نهاد، گفت: اين گروه ها بايد با توليد محتوا، به كارگروه رسانه و فضاي مجازي ستاد مديريت كرونا استان كمك كنند تا مردم همچنان توصيه هاي پزشكي را جدي گرفته و در خانه بمانند.

استاندار گيلان به ديگر اقدامات ستاد مبارزه با ويروس كرونا در استان اشاره و اظهار كرد: با توجه به گستردگي گيلان براي انجام اقدامات بهداشت محيطي و گندزدايي، استان به سه بخش مركزي، شرق و غرب تقسيم شد و اجراي اين فرآيند در شرق گيلان با كمك تيپ ميرزا كوچك سپاه، بخش غربي گيلان با همكاري سپاه در كنار دهياري ها و شهرداري ها صورت مي گيرد.

وي با بيان اينكه از سه شنبه پنج شهرستان از سوي اكيپ هاي نيروي زميني ارتش ضدعفوني مي شوند، گفت: اماكن آموزشي و دانشگاه ها نيز از سوي اين گروه، از حدود نيمه فروردين ماه ضدعفوني خواهد شد.

زارع با اشاره به اينكه پيگيري هايي براي جلوگيري از ورود و خروج به استان براي جلوگيري از شيوع ويروس انجام شده است، تصريح كرد: تلاش شده در اين زمينه با سياست هاي ملي هماهنگ باشيم البته همواره خواسته ايم هموطنان از سفر به گيلان خودداري كنند و اين امر در رسانه ملي، مطبوعات و فضاي مجازي مورد تاكيد قرار گرفته است.
منبع خبر:
خبرگزاري مهر
   تاریخ: ۰۹:۵۵ - ۲۷/۱۲/۱۳۹۸   بازدید: ۵