روابط عمومی استانداری گیلان
پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

جامعه را با ارائه هشدارهاي بهداشتي اميدوار نگه داريم
 


شبكه خبري گيلان 24 و نشريه ي منطقه اي واكنش: استاندار گيلان گفت: براي پيشگيري از بروز التهابات اجتماعي، در عين حال كه اميدآفريني مي كنيم، بايد به مردم انذارها و هشدارهاي بهداشتي را نيز يادآور شويم.
دكتر ارسلان زارع در جلسه هم انديشي هيئت هاي مذهبي، كانون هاي قرآني، مساجد و گروه هاي جهادي استان، با اشاره به دستورات رهبر معظم انقلاب از همان روزهاي نخستين مبني بر ضرورت عزم همگاني و ملي و قرار گرفتن همه در يك صف براي مبارزه و مقابله با بيماري كرونا، يادآور شد: ايشان از همه سازمان ها و نيروهاي مسلح خواستند ضمن پيروي از دستورالعمل هاي وزارت بهداشت براي مبارزه با اين بيماري، همكاري و هماهنگي هاي كامل با دولت و ستاد ملي كرونا داشته باشند.

وي به رغم پيش بيني هاي لازم براي راه اندازي بيمارستان هاي سيار، ادامه داد: با وجود حجم بالاي مبتلايان به اين ويروس، تاكنون با كمبود تخت هاي بيمارستاني براي بستري كردن بيماران مواجه نشديم، به طور قطع سربلندي در اين آزمون بزرگ با همدلي، وفاق و انسجام ملي و تلاش هاي فداكارانه و جهادگرانه مردم و كادر ايثارگر درماني و بهداشتي محقق مي شود.

استاندار گيلان به برگزاري جلسه ستاد ملي مبارزه با كرونا به رياست رئيس جمهوري اشاره و اضافه كرد: وزير بهداشت در اين جلسه و در مطلع سخن از مردم گيلان قدرشناسي كرد كه با اختلاف نسبت به ديگر استان ها در اجراي طرح بسيج ملي مبارزه با كرونا شركت كرده اند و اين توفيق، حاصل همدلي و همكاري مردم است.

زارع با بيان اينكه گيلان به لحاظ زيرساخت هاي بهداشت و درمان از متوسط كشوري پايين تر بوده است، گفت: بديهي است در شرايط معمول كادر بيمارستاني و خدمات درماني ما تا حدودي متناسب با شمار بيماران استان باشد ولي به يكباره با شيوع اين ويروس و حجم زيادي از بيماران در تمامي شهرستان ها مواجه شديم.

وي به توصيه همه پزشكان بر پيشگيري از ارتباطات نزديك براي عدم انتقال اين ويروس اشاره كرد و متذكر شد: گروه هاي جهادي ، هيئت هاي مذهبي و سازمان هاي مردم نهاد در فضاي مجازي و توليد محتوا، به كارگروه رسانه و فضاي مجازي ستاد مديريت كرونا استان كمك كنند تا مردم عزيز همچنان توصيه هاي پزشكي را جدي بگيرند و حتي المقدور در خانه بمانند.

استاندار گيلان با بيان اينكه لازم است براي موفقيت در مبارزه با كرونا، طرح بسيج ملي را به 100 درصد برسانيم، افزود: تاكنون حدود دو ميليون و 200 هزار نفر از جمعيت استان در اين طرح مشاركت كرده اند و بايد تبليغ كنيد تا مردم وارد سامانه سلامت شده و ثبت نام كنند.

وي همچنين خاطرنشان كرد: به سبب گستردگي گيلان براي انجام اقدامات بهداشت محيطي و گندزدايي، نسبت به تقسيم استان به سه بخش مركزي، شرق و غرب اقدام كرده ايم و بر اين اساس اجراي اين فرآيند در شرق گيلان با كمك تيپ ميرزاكوچك سپاه و بخش غربي گيلان با همكاري سپاه در كنار دهياري ها و شهرداري ها صورت مي گيرد.

زارع با اشاره به مذاكرات انجام شده با نزاجا، گفت: بر اين اساس مقرر شد از امروز پنج شهرستان از سوي اكيپ هاي نيروي زميني ارتش ضدعفوني شوند و اين اقدام مستمر باشد؛ ضمن آنكه اماكن آموزشي و دانشگاه ها نيز از سوي اين گروه، از حدود نيمه فروردين ماه ضدعفوني خواهد شد.

استاندار گيلان به پيگيري هاي صورت گرفته براي جلوگيري از آمد و شد به استان جهت جلوگيري از شيوع ويروس اشاره كرد و ادامه داد: لازم است با سياست هاي ملي هماهنگ باشيم؛ البته همواره از نخستين روزهاي مشاهده نمونه ابتلا به كرونا در استان، از هموطنان خواسته شد تا از سفر به گيلان خودداري كنند و اين امر در رسانه ملي، مطبوعات و فضاي مجازي مورد تاكيد قرار گرفت.

وي يا يادآوري فراز و نشيب هاي مختلف در ايران اسلامي طي چهار دهه گذشته، خاطرنشان كرد: اين ملت مقاوم همان طور كه دوران دفاع مقدس را با سربلندي پشت سر گذشته اند، همراه و همدل در كنار خدمتگزاران هستند تا آسيب ها كمتر شود.

زارع اضافه كرد: هموطنان ما در شرايط مختلفي همچون وقوع سيل، زلزله و بسياري ديگر از دشواري ها با روحيه مقاومت و همدلي در كنار خدمتگزاران خود همراه بوده اند و توانسته اند با اين مودت و همكاري، در بسياري از شاخص ها موفق باشند.
منبع خبر:
گیلان 24
   تاریخ: ۲۰:۴۱ - ۲۷/۱۲/۱۳۹۸   بازدید: ۶