روابط عمومی استانداری گیلان
پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

ممنوعيت برپايي چادر هاي مسافرتي در گيلان
 
استاندار گيلان گفت: براي كنترل و پيشگيري از شيوع ويروس كرونا برپايي هرگونه چادر توسط مسافران در اين استان ممنوع است.
ممنوعيت برپايي چادر هاي مسافرتي در گيلانبه گزارش خبرنگار گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، ارسلان زارع، استاندار گيلان شب گذشته در ارتباط زنده تلويزيوني با بخش گفت وگوي ويژه خبري شبكه دوم سيماي جمهوري اسلامي ايران گفت: 13 استان كشور خصوصا آن دسته كه در سال هاي گذشته بيشتر گردشگرپذير بودند، كانون شيوع ويروس كرونا هستند و به منظور جلوگيري از انتقال اين ويروس تدابيري صورت گرفته است.

او به استقرار عوامل نظامي، امدادي و درماني در محور هاي ورودي گيلان از استان هاي مجاور اشاره كرد و افزود: در محور قزوين به رشت نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران با همكاري بهداشت و درمان، با استقرار اكيپ هاي داراي ماموريت مشخص، مستقر هستند تا همه سرنشينان خودرو ها را غربالگري و تب سنجي كنند.

استاندار گيلان اظهار داشت: غربالگري و تب سنجي در محور منتهي به استان مازندران توسط نيرو هاي هلال احمر و شبكه بهداشت و در محور منتهي به اردبيل در شهرستان آستارا، از سوي نيروي انتظامي و هلال احمر با همراهي عوامل بهداشت و درمان صورت مي گيرد.

زارع با يادآوري اينكه در سال هاي گذشته چنين ايامي، شهرداري ها با برپايي چادر هاي اقامتي و آموزش و پرورش با مهيا كردن كلاس هاي درس براي ميزباني از مسافران و فرهنگيان آماده مي شدند، گفت: امسال تمامي نهاد هاي دولتي، انقلابي، شهرداري ها و مدارس از ابتدا اعلام كردند كه به واسطه شيوع ويروس در سراسر استان و به منظور اهميت قائل شدن براي سلامت مردم به ويژه گيلانيان، نمي توانيم پذيرايي هيچگونه مسافري باشيم.

او با بيان اينكه بر اساس نظر كارشناسان بهداشت محيط، اقامتگاه هاي موقت نيز موجب تراكم جمعيت مي شوند، تصريح كرد: به واسطه اينكه امكان جداسازي جمعيت و نيز ارائه سرويس هاي خدماتي وجود ندارد، برپايي هرگونه چادر توسط مسافران ممنوع است.
   تاریخ: ۰۲:۰۱ - ۲۸/۱۲/۱۳۹۸   بازدید: ۵