روابط عمومی استانداری گیلان
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸

امكان واردات چوب با پوست براي گيلان فراهم مي شود
 
معاون اسحاق جهانگيري تأكيد كرد

امكان واردات چوب با پوست براي گيلان فراهم مي شود

معاون هماهنگي نظارت اقتصادي و زيربنايي معاون اول رييس جمهوري در بازديد از چند واحد صنعتي كه با حضور استاندار گيلان انجام شد، امكان واردات چوب با پوست براي گيلان بر فراهم شدن تأكيد كرد.
سعيد شيركوند به رفع مشكل واحدهاي صنعتي سلولزي و توليد كننده اوراق فشرده چوبي از طريق كشت صنعتي چوب و همچنين واردات چوب با پوست اشاره كرد و گفت: مشكلات به صورت دسته بندي شده در قالب يك پروژه تعريف و راهكار آن نيز به معاون رييس جمهوري پيشنهاد و ارسال مي گردد تا در اسرع وقت اقدامات مرتبط انجام شود.
وي در ادامه خاطر نشان كرد: در راستاي حل اين مشكل براي برخي كارخانجات استان مازندران مجوز واردات چوب با پوست صادر شده است كه با هماهنگي وزارت جهاد كشاورزي و ساير نهادهاي مرتبط مي توانيم اين امكان را در چارچوب هاي قانوني براي گيلان نيز فراهم كنيم.
معاون هماهنگي نظارت اقتصادي و زيربنايي معاون اول رئيس جمهوري به فضاي مناسب ايجاد شده جهت رشد و توسعه اين صنعت در كشور اشاره نمود و گفت: با توجه به جلوگيري از قاچاق بي رويه محصولات لوازم خانگي خارجي و افزايش تعرفه گمركي اين محصولات، هم اكنون فرصت خوبي براي توليد لوازم خانگي ايراني محسوب مي شود.
شيركوند در بخشي ديگر از سخنان خود در حاشيه بازديد از شركت توليدي پارس زرآسا، به فضاي مناسب ايجاد شده جهت رشد و توسعه اين صنعت در كشور اشاره نمود و گفت: با توجه به جلوگيري از قاچاق بي رويه محصولات لوازم خانگي خارجي و افزايش تعرفه گمركي اين محصولات، هم اكنون بهار توليد براي لوازم خانگي ايراني محسوب مي شود.
آرش فرزام صفت معاون امور اقتصادي استانداري گيلان از ممانعت ورود چوب خام با پوست بعنوان يك مشكل جهت فعاليت كارخانجات گيلان ياد كرد و تصريح كرد: متاسفانه شرط آفت زدايي و قرنطينه براي ورود و تامين مواد اوليه از خارج از كشور سد راه فعاليت تمام وقت كارخانجات گيلان شده است و واردات الوار با شرايط فعلي براي اين صنايع صرفه اقتصادي ندارد.
وي با ابراز گلايه مندي از عدم ابلاغ شيوه نامه زراعت چوب در اراضي منابع طبيعي، اظهار داشت: مدتي است كه آئين نامه زراعت چوب در سطح ملي مصوب شده ولي تاكنون به گيلان ابلاغ نشده است و خواستار تسريع ابلاغ آن و اجراي آن جهت تامين هرچه زودتر مواد اوليه كارخانجات سلولزي شد.
رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گيلان نيز عدم برنامه مشخص منابع طبيعي و وزارت جهاد كشاورزي در بهره برداري از اراضي بلااستفاده را مشكلي براي زراعت چوب دانست و گفت: تاكنون برنامه اي براي اين موضوع ارائه نكرده اند و به نظر مي رسد عزم و اراده اي بر حل مشكل صنايع سلولزي از جانب وزارت جهاد وجود ندارد درحالي كه آنها بخشي از اين زنجيره تامين صنايع تبديلي هستند. دكتر فرهاد دلق پوش با اشاره به اينكه بخشي نگري برخي از دستگاه هاي اجرايي براي رفع مشكلات صنعت با سال رونق توليد مغايرت دارد، گفت: در برخي مواقع حتي در برابر توسعه توليد و اشتغال؛ تقابل و مقاومت وجود دارد كه انشاا… با پيگيري دكتر شيركوند اين مسئله در سطح كلان رفع و رجوع شود.

وضعيت بهداشت و درمان گيلان پايين تر از سيستان و بلوچستان است

رييس كميسيون بهداشت و درمان مجلس از پرداخت بيمه به جهت جبران هزينه درمان جانبازان كشور خبر داد و خواستار آن شد كه يكي از برخوردهاي سخت وزارت بهداشت بايد ويزيت همزمان دو بيمار در مطب ها باشد.
علي نوبخت در نشست بررسي آخرين وضعيت حوزه بهداشت و درمان گيلان در سالن اجتماعات استانداري گيلان با بيان اينكه درگذشته 5.6 درصد پول حوزه بهداشت و درمان از توليد ناخالص ملي بوده، اظهار كرد: براي كاهش رنج بيمار داري در كشور نياز است پول بيشتري به بخش درمان تزريق شود.
وي با بيان اينكه گروگان گيري اجساد مردم درگذشته، در بيمارستان ها بسيار ناخوشايند بود، افزود: پول تخصيص يافته از سوي دولت كه از ساير بخش ها زده شده و براي ارتقاي سلامت هزينه مي شد نيز كار نادرستي بود و مجدداً توسط مجلس اصلاح شد.
رييس كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي با اشاره به طرح تحول سلامت و قوانين نوشته شده در حوزه آن گفت: با اعتباري كه اكنون مجلس براي وزارت بهداشت تكليف كرده و هدف گذاري شده از ريخت وپاش هاي غيرضروري خودداري شده و كفاف بهداشت و درمان را مي دهد. نماينده مردم تهران در خانه ملت با بيان اينكه برنامه ريزي هاي كلان بهداشت و درمان در كميسيون بهداشت ريل گذاري شده، تصريح كرد: وزير سابق بهداشت نتوانست تكليف مجلس را با برنامه ريزي جديد كميسيون بهداشت اجرايي كند و اين تكليف به وزارت بهداشت سپرده شده است. نوبخت وضع بهداشت و درمان گيلان را پايين تر از سيستان و بلوچستان برشمرد و بيان كرد: لازم است دولت به ويژه وزارت بهداشت و درمان توجه بيشتري به گيلان كند. وي با بيان اينكه بخشي از اختيارات نظام پزشكي به كميته اخلاق پزشكي بيمارستان ها واگذار شده، گفت: يكي از برخوردهاي سخت وزارت بهداشت بايد ويزيت به هنگام دو بيمار در مطب ها باشد.
   تاریخ: ۱۱:۳۰ - ۱۲/۰۸/۱۳۹۸   بازدید: ۱۸