روابط عمومی استانداری گیلان
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸

مردم گيلان 38 ميليارد تومان به بقاع متبركه كمك كردند
 
مديركل اوقاف و امور خيريه استان گيلان گفت: مردم استان گيلان امسال بالغ بر 38 ميليارد تومان به بقاع متبركه كمك كردند.
مردم گيلان 38 ميليارد تومان به بقاع متبركه كمك كردند
- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاري تسنيم از رشت، حجت الاسلام ستار عليزاده صبح امروز در جلسه با استاندار گيلان با اشاره به شاخصه هاي وقف در اجتماع اظهار داشت: وقف داراي معاني خدمات اجتماعي، عدالت اجتماعي، دفاع همه جانبه ديني و فرهنگي و مقابله با تهديدهاي اجتماعي است و همواره به عنوان همراه و تكيه گاه حاكميت و دولت نام برده مي شود.

مديركل اوقاف و امور خيريه گيلان، وقف را پُل ارتباطي بين مردم و حاكميت دانست و بيان كرد: اداره كل اوقاف و امور خيريه همواره در حوزه هاي مختلف فرهنگي، موقوفات و حوزه قرآني در جهت تحقق منويات رهبر معظم انقلاب در حال ارائه خدمات است.

عليزاده با اشاره به برنامه هاي فرهنگي اوقاف و امور خيريه گيلان افزود: اجراي هزار و 570 برنامه در 400 بقعه متبركه، پاسخگويي به شبهات ديني، حضور و فعاليت مربيان سبك زندگي اسلامي در بقاع، فعاليت 330 مربي در 360 كلاس و مركز حفظ مجازي قرآن كريم كه 2 هزار و 500 نفر در آن فعاليت دارند از جمله برنامه هاي فرهنگي اجرا شده است.

همايش تجليل از صاحبان وقف و بقاع متبركه در پيشوا برگزار مي شود
اجتماع عزاداران رضوي در بقاع متبركه چهارمحال و بختياري + فيلم
55 پروژه عمراني در بقاع متبركه خراسان جنوبي فعال است
وي به ديگر برنامه هاي فرهنگي اجرا شده در استان گيلان اشاره و بيان كرد: برگزاري هزار و 500 جلسه ترتيل خواني قرآن كريم، 540 برنامه تفسير، 60 محفل انس با قرآن كريم و تجليل از ماندگاران قرآن كريم نيز از ديگر برنامه هاي فرهنگي اجرا شده در استان گيلان است.

مديركل اوقاف و امور خيريه گيلان از افتتاح 5 پروژه عمراني خبر داد و افزود: پروژه هتل -آپارتمان شهرستان آستارا، پروژه تجاري بيستون رشت، پروژه آقا سيدمحمد مژده در شهرستان رشت و ديگر پروژه هاي زيرساختي و اقامتي نيز به زودي به بهره برداري مي رسد و 26 نفر مشغول به كار مي شوند.

عليزاده با بيان اينكه در طول يك سال گذشته مردم استان گيلان بالغ بر 380 ميليارد ريال به بقاع متبركه كمك كردند ابراز داشت: در حال حاضر، برنامه هاي عمراني در 140 بقاع متبركه استان گيلان اجرا مي شوند و مجموع هزينه هاي آن نيز توسط خيرين تأمين شده است.

وي از چاپ 5 هزار كتابچه و 8 هزار بروشور با مفاهيم وقف در گيلان خبر داد و بيان كرد: امسال 8 هزار و 300 نسخه كتاب با عناوين "همه واقف باشيم"، 29 تيزر مناسبتي، 10 برنامه زنده تلويزيوني و 560 دقيقه توليدات راديويي داشتيم.

مديركل اوقاف و امور خيريه گيلان با اشاره به توزيع بسته هاي لوازم التحرير بين دانش آموزان بي بضاعت خاطرنشان كرد: امسال بيش از 300 بسته لوازم التحرير بين دانش آموزان بي بضاعت استان گيلان توزيع شد همچنين 100 بسته معيشتي نيز بين نيازمندان توزيع شد.

عليزاده با بيان اينكه بيش از 4 ميليارد و 700 ميليون تومان در اجراي طرح امينانه نيات خيرين هزينه شد اظهار داشت: از سال گذشته تا امروز 40 وقف جديد داشتيم و اقدامات لازم براي تثبيت هزار هكتار اراضي موقوفه در گيلان نيز انجام شد كه تا پايان سال سند هاي آن ها نيز صادر مي شود.
منبع خبر:
تسنیم
   تاریخ: ۱۱:۵۷ - ۱۲/۰۸/۱۳۹۸   بازدید: ۱۴
اخبار مشابه در سایر منابع خبری:
مردم گيلان 38 ميليارد تومان به بقاع متبركه كمك كردند  روزنامه قدس
مردم گيلان 38 ميليارد تومان به بقاع متبركه كمك كردند  ۸ دی خبر