روابط عمومی استانداری گیلان
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸

وقف يك مولفه اقتصادي در توسعه گيلان است
 
استاندار گيلان با اشاره به اينكه كشور ما به سبب تحريم هاي ظالمانه و ناجوانمردانه استكبار دچار مشكلات است، گفت: تصور ما اين است كه وقف به عنوان يك مولفه مهم در عرصه اقتصادي هم مي تواند در توسعه گيلان موثر باشد.
وقف به گزارش ايسنا، ارسلان زارع در ديدار با مديران اوقاف و امور خيريه استان گيلان كه به مناسبت دهه وقف در استانداري برگزار شد، اظهار كرد: احسان و نيكوكاري مبتني بر كمك به ديگران و همنوعان از برترين فضايل انساني است.

وي افزود: اديان الهي به ويژه دين مبين اسلام بر وقف تاكيد دارد و دستورات صريح و واضحي در اين راستا صادر كرده است.

استاندار گيلان تاكيد كرد: سنت حسنه وقف از صفات نيكويي است كه به عنوان صدقه جاريه مي ماند و اثرات و بركات ارزشمندي را نصيب مي كند.

زارع گفت: سنت حسنه وقف با عنوان صدقه جاريه علاوه بر داشتن سابقه تاريخي، اقدامي فرهنگي، ارزشي و اجتماعي محسوب مي شود.

وي با بيان اينكه وقف علاوه بر آثار معنوي، عمل ماندگاري در عرصه اقتصادي و خدمت رساني به مردم ايجاد مي كند، متذكر شد: انتظار است كه در ترويج وقف روحانيون و ائمه جمعه و جماعات و همه كساني كه تريبون دارند پيوسته تبليغ كنند.

استاندار گيلان سنت وقف را عام دانست كه منافع عمومي مردم را پيوسته تامين مي كند و يادآور شد: وقف نمادي از خيرخواهي، تعاون، همزيستي و عطوفت انساني و جلوه اي از كمال انساني است كه برگرفته از ايده هاي بالاي ايمان به خداست.

اين مقام مسئول خاطرنشان كرد: ميل به جاويدان زيستن و ماندگاري نام نيك تشويق مي كند افراد جامعه در وقف شريك شوند و يادگاري از خود برجاي بگذارند كه بعد از وفاتشان نام نيكشان بماند و براي جامعه مفيد باشد.

وي با بيان اينكه سنت حسنه وقف از مصاديق احسان و خيرخواهي و نيكوكاري است، اضافه كرد: خوشحال باشيد از اينكه خداوند مشيتش بر اين قرار گرفت كه در اين عرصه خدمتگزار به مردم هستيد، زيرا وقف مي تواند راهگشاي بسياري از مشكلات ما در عرصه هاي فرهنگي، اقتصادي و اجتماعي باشد.

وي اظهار كرد: در به روزرساني نيات واقفان كوشش كنيم تا بخشي از مشكلات جامعه را از طريق وقف حل كنيم و يا حداقل كاهش بدهيم.

استاندار گيلان اضافه كرد: بقاع متبركه نياز دارند كه براساس طرح هاي جامع مصوب نسبت به بازسازي آنها اقدام شود تا كيفيت خدمت رساني به زائران بهبود يابد. امروزه زائران بقاع متبركه فقط گيلاني نيستند و از بيشتر نقاط كشور و خارج از كشور هم زائر داريم.

زارع ادامه داد: بخش مهمي از كار بازسازي بقاع متبركه توسط مردم بايد انجام شود و مردم گيلان هم چنين روحيه اي دارند.

وي بر ضرورت اميدآفريني هرچه بيشتر در ميان مردم تاكيد كرد و گفت: هدف دشمن ايجاد تفرقه و نااميدي بين مردم است و بايد با اميدآفريني بيشتر، دشمنان را ناكام بگذاريم كه اين امر خشنودي مردم و خداوند را به دنبال خواهد داشت.

انتهاي پيام
منبع خبر:
ايسنا
   تاریخ: ۱۲:۰۹ - ۱۲/۰۸/۱۳۹۸   بازدید: ۱۶