روابط عمومی استانداری گیلان
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

احداث 256 مدرسه خيّر ساز در گيلان
 
احداث 256 مدرسه خيّر ساز
در گيلان

با همت خيران گيلاني، 256 مدرسه در قالب هزار و 189 كلاس درس در استان ساخته شد .
دكتر ارسلان زارع ، استاندار گيلان در مراسم افتتاح مدرسه خيرساز در رشت اظهار كرد: رفع نيازمندي هاي جامعه، از اقدامات موثر در زندگي اجتماعي است كه موجب تقويت فضاي همدلي، تحكيم روحيه همبستگي و ايجاد فضاي رواني آرام بخش در جامعه مي شود و از اين ديدگاه، كار خيران با احساسات و عواطف عميق و خالصي كه دارند، ارزشمند و شايسته تقدير است.
استاندار گيلان با اشاره به اينكه گيلانيان افرادي نوع دوست و خيراني هستند كه بدون هيچ چشم داشتي، مشاركت هاي فعالانه و گسترده اي در اقدامات خيرخواهانه حوزه هاي مختلف دارند، گفت: لازم است زمينه اي فراهم شود تا گيلاني هاي نيك انديشي كه در خارج از استان يا كشور نيز حضور دارند، ضمن اطلاع از اقدامات صورت گرفته و وجود بستر انجام كارهاي متعدد، در صورت تمايل، در فعاليت هاي خيرخواهانه استان خويش نيز ورود كنند.
زارع با بيان اينكه گيلان، يكي از استان هايي است كه در رده هاي نخست بحران خيزي قرار گرفته و نمونه اخير آن، سيل روزهاي گذشته در مناطقي از استان است كه خسارت هايي نيز به بار آورد، تصريح كرد: بر اين مبنا خيرين مي توانند همچون هميشه ورود نيك انديشانه اي در حوزه نوسازي و نيز مقاوم سازي مدارس و حتي استانداردسازي وسايل گرمايشي مراكز آموزشي داشته باشند.
وي با اشاره به اينكه ما و آينده سازان فرداي ايران اسلامي قدردان مشاركت خيران خواهيم بود، بيان كرد: تاكنون با همت خيران گيلاني، 256 پروژه احداث مدرسه در قالب هزار و 189 كلاس درس در استان، تحت عنوان پروژه هاي مردمي و مشاركتي تحويل آموزش و پرورش شده است.
نماينده عالي دولت در گيلان با بيان اينكه در پيشگاه خداوند رحمان و رحيم، هيچ اقدام خير و صوابي بي پاداش نمي ماند، خاطر نشان كرد: موضوع مدرسه سازي، از آنجا كه با تعليم و تربيت همراه است، از امور خيريه اي است كه در اسلام و در فرهنگ ما ايرانيان، نسبت به آن توصيه هاي فراوان شده است.
زارع با بيان اينكه رهبر معظم انقلاب مدرسه سازي را يك حسنه بزرگ و صدقه جاريه مي نامند، گفت: رئيس جمهوري نيز در ايجاد فضاهاي آموزشي همسان و استاندارد براي فرزندان اين مرز و بوم تاكيد دارند و معتقدند كه مردم در امور فرهنگي كشور سهيم هستند و هر جا آنها حضور دارند كارها با كيفيت و نشاط بيشتري پيش مي رود.
وي خاطرنشان كرد: اميدوارم فرزندان عزيزمان در محيطي بهتر و مطلوب تر شاهد يادگيري و فراگيري علم و دانش از معلمان عزيز و پرتلاش با روحيه اي با نشاط تر باشند.
گفتني است صبح روز گذشته مدرسه 9 كلاسه متوسطه دوره دوم زنده ياد فرنگيس سليماني كه به همت نيكوكار مدرسه ساز دكتر سيده خديجه آرين احداث شد، با حضور ارسلان زارع استاندار گيلان به بهره برداري رسيد.
اين مدرسه در زميني به مساحت دو هزار 100 متر مربع در سه طبقه و با زير بناي هزار و 300 مترمربع احداث شده كه ساخت و تجهيز آن دو ميليارد و 300 ميليون تومان هزينه دربر داشته و يك ميليارد و 250 ميليون تومان آن را نيكوكار مدرسه ساز دكتر سيده خديجه آرين تأمين كرده است.
   تاریخ: ۱۱:۵۷ - ۲۴/۰۷/۱۳۹۸   بازدید: ۳۲