روابط عمومی استانداری گیلان
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

استاندار گيلان از پروژه هاي در حال اجراي لنگرود بازديد كرد
 
لنگرود- استاندار گيلان امروز با حضور در لنگرود از چندين پروژه در حال اجراي اين شهرستان بازديد كرد.
استاندار گيلان از پروژه هاي در حال اجراي لنگرود بازديد كرد لنگرود- استاندار گيلان امروز با حضور در لنگرود از چندين پروژه در حال اجراي اين شهرستان بازديد كرد.

به گزارش خبرنگار مهر، پيش از ظهر چهارشنبه ارسلان زارع با حضور در لنگرود از چند پروژه در حال اجراي در اين شهرستان بازديد و از نزديك از روند اجرا و برخي مشكلات موجود آگاه شد.پروژه بيمارستان 137 تخت خوابي شهيد حسين پور با زيربنايي 11 هزار متر مربع در چهار طبقه با اعتبارات اوليه 18 ميليارد تومان يكي از پروژه هايي بود كه توسط استاندار گيلان بازديد شد. اين پروژه در جال جاضر از پيشرفت فيزيكي 93 درصدي برخوردار بوده و تاكنون نيز براي اجراي آن 55 ميليارد تومان اعتبار هزينه شده است.

گفتني است اين پروژه براي تكميل نيامند اعتبار 20 ميلياردي است كه در صورت تأمين اين اعتبارات اين پروژه در دهه فجر امسال قابل افتتاح خواهد بود.پروژه كنار گذر لنگرود دومين پروژه اي بود كه ارسلان زارع امروز از آن بازديد كرد اين پروزه جزئي از بزرگراه آستارا – گرگان با هدف ايجاد كريدور مواصلاتي شرق تا غرب به طول 11.4 كيلومتر است كه در فاز نخست مقرر است 8.5 كيلومتر آن اجرايي شود.

براي اين پروژه اعتبارات اوليه پيش بيني شده 28 ميليارد تومان بود كه تاكنون 43 ميليارد تومان براي آن هزينه شده و اين پروژه در حال حاضر از 97 درصد پيشرفت فيزيكي برخوردار است و براي تكميل و اجراي كل پروژه نيازمند 61 ميليارد تومان اعتبار هستيم.

يكي از مهم ترين مشكلات اين پروژه تأمين مصالح و كمبود اعتبار است.بازديد ازتله كابين و سورتمه لنگرود يكي ديگر از پروژه هايي بود كه امروز استاندار گيلان از آن بازديد كرد. مساحت اين پروژه در پايين دست 135 هكتار و در بالا دست 25 هكتار است كه در حال حاضر از بخش سورتمه آن از پيشرفت فيزيكي 90 درصدي و بخش تله كابين آن نيز از پيشرفت فيزيكي 10 درصدي برخوردار است.

تعداد اشتغال در شروع پروژه 80 نفر بوده كه در حال حاضر براي 25 نفر اشتغالزايي شده است. اعتبارات اوليه پيش بيني شده براي اين پروژه در فاز نخست هفت ميليارد و و 500 ميليون يورو بوده كه تاكنون 30 ميليارد تومان از اين مبلغ اجرايي شده است.

در حال حاضر براي اين پروژه چهار ميليون يورو پرداخت شده و از 30 ميليارد تومان نيز 15 ميليارد تومان اجرايي شده است.استاندار گيلان همچنين امروز از بيمارستان تامين اجتماعي كومله زيربناي 12 هزار متر مربع در زميني به مساحت 20 هزار متر مربع در چهار طبقه بازديد كردو مبلغ قرار داد اين پروژه 45 ميليارد تومان از اعتبارات عمراني ملي است كه تاكنون 14 ميليارد تومان براي اجراي اين پروژه با پيشرفت فيزيكي 32.3 درصدي هزينه شده است.

گفتني است براي تكميل و بهره برداري از اين پروژه اعتبار 100 ميليارد توماني بدون درنظر گرفتن تجهيزات نياز است.پروژه سد لاستيكي گالشكلام لنگرود نيز يكي ديگر از پروژه هاي مورد بازديد استاندار گيلان بود كه در زميني به مساحت 3 هكتار و با اعتبارات اوليه 6 ميليارد و 600 ميليون تومان از محل اعتبارات استاني در سال 94 آغاز شد.

لازم به ذكر است كه تاكنون براي اين پروژه حدود 14 ميليارد تومان اعتبار هزنيه شده است و اين پروژه در حال حاضر از پيشرفت 98 درصدي برخوردار است و مهم ترين عمليات باقيمانده در اجراي اين پروژه محوطه سازي، تكميل ساختمان بهره برداري، فرازبند، نشيب بند است كه براي اجراي آنها حدود دو ميليارد تومان اعتبار نياز است.

ظرفيت كل آب ذخيره اين سد بيش از چهار ميليون متر مكعب و حجم مخزن 1/1 ميليون متر مكعب و اراضي تحت پوشش نيز دو هزار و 500 هكتار است.

بازديد از طرح چند منظوره توسعه بندر مسافري دريايي چمخاله يكي از بزرگترين پروژه هاي سازمان بنادر و دريانوردي در حوزه توسعه زيرساخت هاي مسافري دريايي از ديگر پروژه هاي مورد بازديد استاندار در سفر امروز به شهرستان لنگرود بود.

احداث راه دسترسي سنگي به طول 80 متر، احداث پل به طول 252 متر، احداث موج شكن شامل دو بازو به طول هاي 555 و 345 متر و استحصال اراضي روي موج شكن در شمال كشور از جمله مشخصات اين پروژه بوده كه با هدف رونق اقتصادي، توسعه گردشگري و ايجاد اشتغال پايدار در حال اجرا است.
منبع خبر:
خبرگزاري مهر
   تاریخ: ۱۳:۰۵ - ۲۴/۰۷/۱۳۹۸   بازدید: ۵۸
اخبار مشابه در سایر منابع خبری:
بازديد استاندار و نماينده لنگرود در مجلس از آخرين وضعيت طرح توسعه بندر مسافري دريايي چمخاله  وزارت راه و شهرسازی
بازديد استاندار گيلان از بيمارستان جديدالاحداث شهيد حسين پور لنگرود  اخبار علمی