روابط عمومی استانداری گیلان
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

تقويت همدلي و وفاق ، ضرورت توسعه گيلان
 
رشت - ايرنا - استاندار گيلان در جريان بازديد از برخي پروژه هاي شاخص عمراني، اقتصادي، گردشگري و عام المنفعه شهرستان لنگرود ، حفظ و تقويت همدلي و وفاق دست اندركاران امر توسعه را يك ضرورت خواند.
تقويت همدلي و وفاق ، ضرورت توسعه گيلان رشت - ايرنا - استاندار گيلان در جريان بازديد از برخي پروژه هاي شاخص عمراني، اقتصادي، گردشگري و عام المنفعه شهرستان لنگرود ، حفظ و تقويت همدلي و وفاق دست اندركاران امر توسعه را يك ضرورت خواند.

ارسلان زارع عصر چهارشنبه در حاشيه بازديد از پروژه هاي شهرستان لنگرود با تسليت ايام اربعين حسيني افزود: به شكوه و عظمت مسلمانان و شيعيان كه اين مناسبت را با پياده روي ملي و بين المللي گرامي مي دارند، افتخار مي كنيم.

وي اظهار داشت: به تعبير رهبر معظم انقلاب و رييس جمهوري اين عظمت و شكوه نه تنها مايه عزت شيعيان بلكه تمامي مسلمانان است.

نماينده عالي دولت در گيلان با بيان اينكه برنامه هاي ظالمانه آمريكا و هم پيمانانش بر وضعيت و شرايط اقتصاد و فرآيند توسعه كشور اثرگذار است، گفت: ملت ايران اسلامي با استقامت هرگونه همكاري را با دولت تدبير و اميد دارند تا همچون فراز و نشيب هاي چهار دهه نخست گام اول جمهوري اسلامي اين دوره گذار را با سربلندي سپري كنند.

استاندار گيلان با اشاره به اينكه در شرايط كنوني كشور، حفظ و ارتقاء همدلي و وفاق دست اندركاران امر توسعه ضروري است، گفت: از فرصت هاي موجود و زمان باقيمانده بايد براي اجراي برنامه هاي دولت و پروژه ها كه عمدتاً ملي هستند ، بايد استفاده بهينه كرد.

وي به بازديدهاي امروز خود از پروژه هاي شاخص شهرستان لنگرود اشاره كرد و گفت: در سال رونق توليد، فعاليت هاي خوبي در عرصه هاي عمراني و اقتصادي كه عمدتاً ملي و با مشاركت بخش خصوصي و همكاري مردم شريف شهرستان در حال انجام است.

وي گردشگري را يكي از ظرفيت هاي مهم استان گيلان عنوان كرد و گفت: فعالان بخش خصوصي با اجراي پروژه هاي اين بخش ضمن جذب گردشگر در راستاي اشتغالزايي گام هاي موثري برمي دارند.

نماينده عالي دولت در گيلان خاطرنشان كرد: سدلاستيكي گالشكلام نيز كه پيشرفت 98 درصدي دارد بيش از دو هزار هكتار از اراضي پايين دست كشاورزي را آبرساني مي كند و در بازگشت پذيري آب دريا نيز اثرگذاري مثبتي دارد.

زارع بر ضرورت استفاده بهتر از ظرفيت درياي خزر باتوجه به وضعيت تحريم ها تاكيد و تصريح كرد: پروژه بندر چمخاله از برنامه هاي اقتصاد مقاومتي دولت در راستاي سياست هاي ابلاغي رهبر معظم انقلاب است.

وي با اشاره به هزينه بيش از 100 ميليارد توماني دولت در بخش بندر مسافري چمخاله گفت: ايجاد اين ظرفيت بستر خوبي براي حضور بيشتر سرمايه گذاران و مشاركت آنان در اين بخش است.

وي با اشاره به پيگيري هاي صورت گرفته در جهت شكل گيري اتفاقات خوب در سطح شهرستان لنگرود گفت: روند خوبي در حال انجام است اما قانع كننده نيست و انتظار دارم با تلاش مضاعف شاهد شتاب بيشتري باشيم تا اين پروژه ها در موعد مقرر به سرانجام برسد.

زارع خاطرنشان كرد: مجموع پروژه هاي بازديد شده امروز بالغ بر 800 ميليارد تومان است.

استاندار گيلان امروز در سفر به شهرستان لنگرود از پروژه هاي احداث بيمارستان 137 تختخوابي شهيد حسين پور لنگرود و بيمارستان 64 تختخوابي تأمين اجتماعي بخش كومله، پروژه هاي كنارگذر سردار شهيد املاكي لنگرود و كنارگذر چمخاله به رودسر، پروژه بندر چندمنظوره چمخاله و نيز اراضي محدوده منطقه ويژه اقتصادي چاف و چمخاله، پروژه گردشگري احداث تله كابين و سورتمه و نيز سدلاستيكي گالشكلام بازديد كرد.

براي احداث بيمارستان 137 تختخوابي شهيد حسين پور لنگرود تاكنون 55 ميليارد تومان هزينه شده است و 94 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.

استاندار گيلان هشتم مهرماه در ديدار با معاون وزير راه و شهرسازي و مدير عامل سازمان مجري ساختمان ها و تاسيسات عمومي و دولتي بر ضرورت تكميل بيمارستان شهيد حسين پور لنگرود با حمايت سازمان برنامه و بودجه كشور تا پايان امسال تأكيد كرده بود.

براي بيمارستان 64 تختخوابي كومله لنگرود كه بيش از 32 درصد پيشرفت دارد تاكنون 14 ميليارد تومان هزينه شده و براي تكميل احداث آن 77 ميليارد تومان اعتبار نياز است.

پروژه احداث كنارگذر سردار شهيد املاكي با هزينه 43 ميليارد توماني داراي 70 درصد پيشرفت فيزيكي و پروژه كنارگذر چمخاله به رودسر با هزينه 12 ميليارد توماني در مراحل پاياني روسازي و آسفالت است.

براي پروژه احداث بندر چندمنظوره چاف و چمخاله كه با ظرفيت بارگيري يك ميليون تن كالا از بهمن 97 آغاز شده ، تاكنون 8.5 ميليارد تومان هزينه شده است.

پروژه گردشگري احداث تلكه كابين و سورتمه در زميني به مساحت 25 هكتار و هزينه چهار ميليون يورو تاكنون در بخش سورتمه 90 درصد و تله كابين شاهد 10 درصد پيشرفت است كه در حال حاضر براي 25 نفر و با اتمام آن براي 80 نفر اشتغالزايي مي كند.

سد لاستيكي گالشكلام با ظرفيت آب گيري 4.8 ميليون مترمكعب و هزينه 14 ميليارد تومان داراي پيشرفت فيزيكي 98 درصدي است .

شهرستان لنگرود با سه بخش كومله، اطاقور و مركزي در 60 كيلومتري شرق مركز استان گيلان واقع است.
منبع خبر:
ايرنا
   تاریخ: ۱۸:۳۶ - ۲۴/۰۷/۱۳۹۸   بازدید: ۴۴
اخبار مشابه در سایر منابع خبری:
تقويت همدلي و وفاق ، ضرورت توسعه گيلان   جماران