روابط عمومی استانداری گیلان
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

لزوم اقدامات موثر براي جبران خسارت هاي سيل در گيلان
 
معاون اول رئيس جمهور با تأكيد بر لزوم انجام تلاش و پيگيري براي رسيدگي به امور مردم، گفت: بايد براي جبران خسارت هاي سيل اخير به برخي مناطق استان، اقدامات لازم انجام شود.
معاون اول رييس جمهور به گزارش ايسنا، جهانگيري امروز در ديدار با استاندار گيلان، به سوابق و پيشينه تاريخي گيلان و نقش آفريني مردم اين استان به ويژه در دوره معاصر اشاره كرد و گفت: مردم گيلان همواره در تحولات سياسي، اجتماعي و توسعه كشور نقش ارزشمندي داشته اند و بايد در زمينه خدمت به آنان تلاشي مضاعف صورت گيرد.

وي با تأكيد بر لزوم انجام تلاش و پيگيري براي رسيدگي به امور مردم، تصريح كرد: بايد براي جبران خسارت هاي سيل اخير به برخي مناطق استان، اقدامات لازم انجام شود.

معاون اول رئيس جمهور همچنين به شرايط اقتصادي كشور اشاره و اضافه كرد: دولت تدبير و اميد براي تكميل پروژه هاي نيمه تمام و كلان در گيلان، جديت و از فعاليت هاي كارآفريني نيز حمايت هاي لازم را دارد.

ارسلان زارع استاندار گيلان نيز در اين ديدار، گزارشي از وضعيت عمومي استان و پروژه هاي كلان در دست اجرا و موضوع پسماند استان ارائه داد.

وي همچنين به سيل روز گذشته و خسارت هاي ناشي از بارندگي هاي شديد به برخي شهرستان هاي استان اشاره و گزارشي از اقدامات صورت گرفته و نيز اقدامات مورد نياز براي جبران اين خسارت ها بيان كرد.

زارع همچنين با اشاره به موضوع الحاق 40 هكتار زمين بندر انزلي به منطقه آزاد تجاري-صنعتي انزلي از طريق استحصال دريا و نيز طرح توسعه بندر، خواستار شتاب در الحاق اين مساحت به منطقه آزاد انزلي با توجه به فرصت هاي سرمايه گذاري حاصل از آن شد.

به گزارش ايسنا؛ افزايش سهم گيلان از محل تسهيلات اشتغال پايدار روستايي و عشايري، امكان برخورداري واحدهاي مستقر در شهرك ها و نواحي صنعتي از تسهيلات ايجادي از محل تسهيلات اشتغال روستايي و نيز امكان برخورداري فعالان حوزه زراعت چوب، كيوي كاري و پرورش دهندگان ماهيان خاوياري از تسهيلات روستايي با طول مدت بيشتر بازپرداخت و همچنين حمايت از طرح هاي توسعه بنادر گيلان بمنظور تحقق اهداف افزايش ارتباطات كشور با اتحاديه اقتصادي اوراسيا و ضرورت بهبود كيفيت گندم سهميه مصرفي استان از ديگر مواردي بود كه توسط استاندار گيلان در ديدار با معاون اول رئيس جمهوري مطرح شد.

انتهاي پيام
منبع خبر:
ايسنا
   تاریخ: ۱۵:۱۵ - ۲۲/۰۷/۱۳۹۸   بازدید: ۳۷
اخبار مشابه در سایر منابع خبری:
لزوم اقدامات موثر براي جبران خسارت هاي سيل در گيلان  گیل نامه
لزوم اقدامات موثر براي جبران خسارت هاي سيل در گيلان  گیل نامه
لزوم اقدامات موثر براي جبران خسارت هاي سيل در گيلان  گیلانستان
لزوم اقدامات موثر براي جبران خسارت هاي سيل در گيلان  روزنامه اعتماد