روابط عمومی استانداری گیلان
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸

تربيت انسان ها در تراز جمهوري اسلامي مهمترين ماموريت آموزش و پرورش است
 
بندر انزلي (پانا) - وزير آموزش و پرورش گفت: تربيت انسان هايي با قابليت ويژه و در تراز جمهوري اسلامي از مهمترين ماموريت هاي آموزش و پرورش است.
تربيت انسان ها در تراز جمهوري اسلامي مهمترين ماموريت آموزش و پرورش است

بندر انزلي (پانا) - وزير آموزش و پرورش گفت: تربيت انسان هايي با قابليت ويژه و در تراز جمهوري اسلامي از مهمترين ماموريت هاي آموزش و پرورش است.

وزير آموزش و پرورش گفت : عصر روز يكشنبه در همايش مديران آموزش و پرورش استان گيلان در بندرانزلي گفت: منكر مشكلات موجود نيستيم اما بايد از زاويه ديگري به آنها نگاه كرد چراكه دغدغه اصلي وزارت آموزش و پرورش، انجام درست ماموريت هاي محوله است و اگر روي ماموريت مان متمركز شويم، مشكلات چهره ديگري پيدا مي كند.

حاجي ميرزايي با اشاره به اينكه فرهنگيان به عنوان قشر فرهيخته جامعه بايد براي حل مشكلات تدبير كنند، افزود: رويكردي كه جايگاه سازماني افراد را تنزل مي دهد بايد جاي خود را به يافتن راه حل براي رفع مشكلات بدهد و بايد با كمك و همفكري در شرايط سخت كنوني، چاره اي براي كار مفيدتر فرزندان اين مرز و بوم انديشيده شود.

وزير آموزش و پرورش با بيان اينكه توسعه يافتگي محصول ذهن خلاق آدم هاست، تاكيد كرد: بايد در ازاي همه مشكلات راه حلي نيز انديشيده شود و همگان دست در دست هم و با همدلي و همراهي تدابير لازم را بيانديشند.

وي با تاكيد بر اينكه تربيت انسان هايي با قابليت ويژه و در تراز جمهوري اسلامي از مهمترين ماموريت هاي آموزش و پرورش است، تصريح كرد: بايد با كمك هم مشكلات را از روي دوش آموزش و پرورش برداريم.

وزير آموزش و پرورش با بيان اينكه بايد نظام آموزش محور در ساحت هاي شش گانه عبادي، اخلاقي، ديني، اقتصادي، علمي و فرهنگي گام بردارد، افزود: با اين كار دانش آموزي كه از تحصيل خارج مي شود؛ مي تواند روي پاي خود بايستد و علاوه بر اينكه مستاصل و منزوي نيست، قدرت دفاع از خود در همه زمينه ها را نيز داشته باشد.

وي خاطرنشان كرد: بايد از ظرفيت خيرين بيشتر استفاده شود اما با اين تفاوت كه بجاي استفاده از چند خير بزرگ از چند هزار خير كوچك استفاده كرده و با اين كار فرهنگ مشاركت را گسترش داده و با استفاده از ظرفيت هاي كمك محلي و منطقه اي، كاستي ها را رفع كنيم.

حاجي ميرزايي با بيان اينكه بايد مدارس از انزوا خارج شده و بوسيله تركيب با خانواده و محله با آنها در تعامل و پيوند موثر باشد، تاكيد كرد: عدالت آموزشي، محور ديگر مدنظر آموزش و پرورش است و معتقدم حق همه مردم است كه از آموزش با كيفيت برخوردار باشند و وظيفه ماست كه براي تامين و توزيع عادلانه كيفيت چاره اي بيانديشيم.

وي استاندار گيلان را داراي ظرفيت هاي مثبت به ويژه در موضوعات فرهنگي توصيف كرد و گفت: از ظرفيت استاندار گيلان كه نگاهي مثبت به مسائل فرهنگي خصوصا آموزش و پرورش دارد بايد به صورت جدي استفاده كرد.

آموزش و پرورش حاجي ميرزايي
منبع خبر:
پانا
   تاریخ: ۰۹:۴۲ - ۱۶/۰۷/۱۳۹۸   بازدید: ۱۵